Opel logosu, yeni tasarım diline ayak uyduruyor

Alman otomobil markası Opel, logosu üzerinde tasarım değişikliği yaptı. Yeni logodaki değişiklikler ilk bakıldığında göze çarpmasa da zarif ve keskin bir şekilde tasarlanmış. Opel’in bundan sonraki piyasaya sunduğu tüm yeni araç modelleri yeni logosunu taşıyor olacak.

Haziran ayı sonunda  tanıtılan yeni Mokka ile başlayarak tüm modellerde kullanılacak olan Opel logosu yenileniyor. Yeni Mokka’nın bagaj kapağında özel bir yazı tipi ile yeniden tasarlanan Opel yazısı artık logonun alt kısmında yer alıyor.

Alman otomobil üreticisinin yeni tasarımı ile yeniden yorumladığı marka logosu bundan böyle piyasaya süreceği tüm yeni modellerini süslüyor olacak.

Logonun dış çemberi artık daha ince, daha zarif, daha kibar ve daha belirgin. Opel yazısı, ince bir gravür gibi işlenerek çemberin alt kısmına yerleştirilmiş. Otomobilin ön tarafında bulunan, yenilenen şimşekli Opel logosu da Vizor ile uyumlu hale getirildi.

2000 yılından itibaren logodaki şimşek üç boyutlu bir görünüme çevrilmişti

Alman otomobil üreticisi, 1963 yılından bu yana, tüm Opel modellerini, marka logosu olan çember içindeki şimşek ile süsledi. Modele ve üretim yılına bağlı olarak logo zaman zaman değişiklik gösterdi.

Milenyumla birlikte bir modernizasyon yapılarak, logodaki şimşek üç boyutlu bir görünüm kazanan Opel’in logosu, şirket ile tasarım olarak birbirine daha da yaklaştı.

2016 yılından itibaren Opel modellerinde daha belirgin bir şekilde krom logo yer almaya başladı. Resmi şirket logosu ise 2017 yazında modern ve düz bir formda yeniden elden geçirildi.

Yeni otomobillerde kullanmak üzere yeniden tasarlanan Opel logosu, markanın reklam ve dijital iletişimlerindeki iki boyutlu logosuna mükemmel şekilde uyum sağladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.