Opel Türkiye 2021 ‘de 50 bin satanlar ligine geri dönecek

2020 yılında küresel salgına rağmen, şaşırtıcı şekilde büyüyen Türkiye otomotiv pazarı, 2021 yılında da 850 bin adet hedefiyle yol alıyor.

Gözünü Merkez Bankası kur listesinden almadan yoluna devam eden Opel Türkiye 2021 yılında 50 bin adeti geçecek satış rakamına imza atan markalar arasına katıldığını açıkladı.

Yeni marka kimliği ve yeni Crossland ile hedef yükselten Opel Türkiye, 2021 çıkışı için ticari araçlarıyla haziranda satışa çıkacak yeni Mokka modeline güveniyor.

Artık ürün gamından kalkan Astra Sedan’daki dizel otomatik boşluğunu; Crossland dizel otomatik ile fiyat performans bazında doldurduklarını söyleyen Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin; internet üzerinden yapılan dijital basın toplantısında yeni marka kimliği ve 2021 hedefleriyle planlarını paylaştı.

Toplantıda Stellantis çatısı altında birleşen yeni dünya otomotiv devindeki tek Alman marka olduklarına vurgu yapıldı. Stellantis yönetiminin grup içindeki alman markayı geliştirme konusunda ayrıcalık tanığıdını hatırlatan Genel Müdür Girgin, bunun marka için avantaj olacağına dikkat çekti.

Gelelim Opel markasının yeni dönemine. Yeni Mokka ile başlayacak yeni dönemde Vizör ve Pure Panel gibi sade öğeler ile başrolde olacak. Opel yaşadığı değişimi, bir marka detoksu uygulaması olarak tanımlıyor.

Opel yeni dış görünümü için Vizör adını seçti.

Opel yeni görünüm için Vizör dedi

Aracın önünü enlemesine kaplayan Opel Vizör, otomobilin daha geniş algılanmasını sağlıyor. Markanın klasikleşmiş “Şimşek” logosu merkezde konumlanıyor. Vizör tasarımı, 2020’li yılların sonuna kadar Opel modellerinin ön yüzü olacak.

Arkadan bakıldığında, yeni koyu renkli arka stop lambaları dikkat çekiyor. Bunlar Opel’e özgü kanat aydınlatma tasarımının güçlü yanları. Stoplar arasındaki siyah renkli şerit, yeni Opel Crossland’in daha geniş ve daha güçlü görünmesini sağlıyor.

Opel’in yeni kurumsal kimliğini ve bunun ilk örneği yeni Opel Crossland’i değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Dünyamız değişiyor. Hayatlarımızı sadeleştirdiğimiz ve özümüze döndüğümüz bir dönem yaşıyoruz. Müşterilerimiz 2021’den itibaren daha modern bir Alman markası ile karşılaşıyor olacak.

Bugün ise Türkiye tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni Opel Crossland, Opel’in yenilenen yüzünün Türkiye’deki ilk temsilcisi olduğu için markamız adına büyük önem taşıyor. Opel Türkiye 2021 planlarında bu yıl satılacak her iki araçtan birinin SUV segmentinden olmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Opel Türkiye 2021 planında Yeni Mokka, yeni Grandland başrolde. Ticari araçlarda da atak geliyor. Elektrikli de ise 2022 için Mokka yine gündemde. Astra HB sürpriz.

2021’e önemli hedeflerle girdiklerini vurgulayan Alpagut Girgin, 50 bin satanlar ligine geri döneceklerini de ifade etti:

“Geçtiğimiz yıl uyguladığımız başarılı stratejilerin gerçek sonuçlarını; 50 bin adet üzerinde satış ve yüzde 6.6 pazar payı ile 2021 yılında taçlandıracağız. Bu sayede marka sıralamasını altıncı olarak tamamlamayı planlıyoruz.”

Opel Crossland kokpitinde ergonomi ve kalite hissi yüksek.

Yeni Opel Crossland motor ve donanım seçenekleri

Yeni Crossland 4 donanım paketi ve 2 motorla satışa çıktı. Dizel otomatik seçeneği ile Astra Sedan’ın açığını kapatmayı hedefliyor. Benzinli motor seçenekleriyle ise daha ekonomik otomobiller rekabetinde markanın elini güçlendirecek.

Yeni Opel Crossland’in tüm versiyonlarda standart LED ön farları standart.

  • Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu 7 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerine sahip.
  • Edition donanımından itibaren AGR sertifikalı ergonomik sürücü koltuğu standart donanıma ekleniyor.
  • Ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası, park etmeyi kolaşlaştırıyor.
  • Anahtarsız giriş ile çalıştırma ve gelişmiş park pilotu gibi özellikleri arayanlar için Elegance donanımı öne çıkıyor.
  • Crossland Ultimate en üst paket olarak yukarıya konumlandırıldı. Alcantara koltuk döşemesi ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası öne çıkan özelliklerden bazıları.
  • Ayrıca 8 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Navi Pro bilgi-eğlence sistemi de standart olarak yer alıyor.
  • Isıtmalı koltukların yanı sıra ısıtmalı direksiyon simidi ile  de üst segment rakiplerini zorluyor.
  • Yeni Crossland için 1.2 lt benzinli ve 1.5 lt dizel motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motorlarda 100 km kullanımda 5 lt tüketiminin altına inen PSA Grubu, dizel ekonomisini aratmıyor.
  • Benzinli 110 ve 130 HP ile dizel 120 HP güç seçenekleri bulunuyor. Motorlar zorlu Euro 6d emisyon normunu karşılıyor.
B segmentinin ilk üçe oynayan yeni oyuncusu, 2021’de 10 binin üzerinde satış hedefliyor.

Alman mühendisler Crossland şasisine müdahale etti

Alman mühendisler Crossland’ın şasisinde iyileştirmeler yaptı. Bu sayede araç daha sportif hale getirildi. Frankfurt yakınlarındaki Rüsselsheim’daki Opel teknoloji merkezindeki mühendisler; McPherson tipi ön süspansiyon ve torsiyon kollu arka aks için amortisörleri yeniden ayarladılar. Daha hassas bir sürüş sağlayan orta sertlikteki direksiyon ile birlikte yeni Opel Crossland’ın şasisi, konfor ile dinamizm arasında benzersiz bir denge sunuyor ve otoyol hızlarında daha dengeli bir sürüş sağlıyor.

Şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, aktif acil frenleme sistemi gibi gelişmiş sürüş destek sistemleri yeni Opel Crossland donanımlarında ya standart ya da opsiyonel ekstra paketlerde yer alıyor.

Opel Crossland 2021 fiyatları

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.