Opel’den 2017’de 7 yeni model

2017 yılında yollara çıkacak 7 yeni Opel modeli ve piyasaya çıkış tarihi belli oldu.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, otoajanda.com için yaptığı açıklamada 2017 modellerini şöyle anlattı:

Opel, 2020’ye kadar 29 yeni model hedefinin en büyük adımını 7 yeni modelle 2017’de atacak. Bu sayı Opel’in otomobil üretmeye başladığı 1899 yılından günümüze bir yıl içinde en fazla modeli meraklıları ile buluşturduğu yıl olacak.

İşte 2017 yeni Opel modelleri”:

Insignia Grand Sport Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Opel’in en büyüğü Insignia’nın yeni nesli 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’ nda ilk kez sahne alacak. Tamamen yenilenen dış tasarımıyla daha atletik ve çarpıcı görünüyor. Yeni Astra’da da kullanılan hafif malzemeler sayesinde mevcut modelden 175 kg daha hafif. Yeni Insignia Grand Sport Haziran 2017’de müşterileri ile buluşacak.

Yeni Insignia’nın içi size hangi modeli çağrıştırıyor?

Insignia Sports Tourer Türkiye’ye ne zaman gelecek?

 

Yeni Insignia ailesi haziran ayından itibaren Türkiye’de satışa çıkacak.

Insignia Grand Sport gibi yeni Insignia’nın Sports Tourer modeli de Opel’in yeni tasarım dilini belirleyen Monza Konsept’ini yansıtıyor. Bir önceki modelle kıyaslandığında yeni Insignia Sports Tourer arka koltuklarda ve bagaj kapasitesinde daha geniş alan sunacak. 2017 üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

 

Insignia Country Tourer:

Yeni Insignia Country Tourer 4×4 ve off-road tarzı ile ana yollardan çıkmayı sevenler için çarpıcı bir seçenek olacak. 2017 üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

2017’de Mokka X’in yanına iki yeni X daha ekleniyor.

Crossland X Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Opel’in 2016’da Mokka X ile başlattığı X kuşağının ikinci temsilcisi B Crossover modeli Crossland X olacak. Opel’in yeni nesil segment kimliği olan X, klasik gövde tipi ile sportif, havalı, son moda SUV ve Crossover gövde tipi arasındaki geçişi simgeliyor. Crossland X 2017’nin üçüncü çeyreğinde pazara sunulacak.

 

Grandland X Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Crossland X’in büyük abisi Grandland X Opel’i C Crossover segmentinde temsil edecek. Grandland X, yüksek oturma pozisyonu, geniş bagaj hacmi ve görüş rahatlığı ile hem şehir içinde hem de dışında rahatlık vaat ediyor. Grandland X, Crossland X’i takiben 2017 Sonbaharı’nda meraklıları ile buluşacak.

 

Ülkemizde satılmayacaklar

Ampera-e:

Opel’in Paris Otomobil Fuarı’nda tanıttığı elektrikli otomobili Ampera-e sıfır emisyon değeriyle çevreci kimliğini, 360 nm tork ve 206 hp gücüyle de yüksek performans vaad ediyor. Opel mühendislerinin batarya teknolojilerinde kat ettiği önemli mesafeler sayesinde Ampera-e 500 km menzile sahip. Bu değerle en yakın rakibine 100 km fark atıyor. Avrupa’da 2017 Mayıs ayında belirli ülkelerde pazara sunulacak. Ülkemize ise yakın gelecekte satışa sunulmayacak.

Opel Vivaro:

Opel’in ticarisi Vivaro’nun yeni modeli de görücüye 2017’de çıkacak. Ülkemizde satışa sunulmayacak yeni Vivaro’nun öne çıkan özellikleri ise yolcu konforu ve kullanıcılarına sunduğu esneklik olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.