Opel’den sessiz dizel motor

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

 

 

 

Opel Türkiye, Avrupa’da ürettiği,  C (kompakt) sınıfının en sessiz ve güçlü dizel motoruyla pazar payı artışı ve liderlik hedeflerine kilitlendi.

136 BG güç üreten yeni nesil 1.6 lt dizel motorunu Astra ailesinin ardından 2015’te SUV Mokka ve İnsignia modellerine  otomatik şanzımanla da adapte edecek marka vergi avantajlı motorlarka binekte ilk 3’e girmeyi hedefliyor.

C Hatchback sınıfında da VW Golf’ten liderliği almayı da öngören Opel 2014 sonuna kadar  toplam 7 bin adet  Astra satacak.

 

Yeni motor taarruzu

Bodrum’da yeni Astra 1.6 lt dizelin lansmanında konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “ZafiraTourer ve Meriva’da  sunulan yeni 1.6 dizel motorumuz, Astra ile tüm ürün gamına yayılmaya devam ediyor. 2015’te İnsignia ve Mokka’ya da bu motor uyarlanacak” dedi. 2016’ya kadar 4,5 milyar euro yatırımla 13 yeni motoru pazara sunarak motor portföylerinin  %80’ini yenileyeceklerini anlatan Keklik 1.6 lt dizelin diğer markalarla paylaşılmayacağını da vurguladı. 1.6 lt dizelin Avrupa’da en sessiz ve güçlü motor seçildiğini de hatırlatan Keklik motorun 110 BG’lik versiyonunun Astra HB ile mayısta Astra sedan ile de eylülde ithal edileceğini belirtti. Astra ailesinde 1.3 lt dizeli de satmayı sürdürecek Opel C sınıfında en fazli dizel seçeneğine sahip marka da olacak. 

 

 

Yüzde 6.5’i geçebiliriz 

Yılın ilk çeyreğinde toplam satışların  2013’e göre  %25 daraldığını ancak nisanda toparlanma başladığını kaydeden Keklik “Yılonu toplam pazarın 700 binler civarında oluşmasını öngörüyoruz. Hedefimiz pazarın % 6.5’ini almak hatta geçmek” dedi. Yeni motorun 320 Nm. tork üreten 6 ileri manuel şanzımanla  100 km.’de 3,9 lt harcadığına dikkat çeken Keklik 110 BG’lik versiyonun ise 100 km'de 3,7 lt’ye kadar düştüğünü sözlerine ekledi.

 

1.6 motordan 2 litrelik güç

1.6 lt 136 BG’lik  Opel Astra HB, Sports Tourer ve Sedanların fiyatları  71  bin TL’den başlıyor. 110 BG’lik versiyonun fiyatı ise 66 bin TL’den başlayacak.  Opel’in geliştirdiği yeni nesil dizel motor tümüyle alüminyumdan gövdeden oluşuyor. Hafifleyen bu motor  neredeyse 2 lt motorlarla aynı güç ve performans sunuyor.  Bu yeni CDTI motor aynı zamanda Euro 6 emisyon standartlarını karşılıyor. 

 

Önceki İçerikMercedes, Türk Lirası’yla dünyanın en hızlısı oldu
Sonraki İçerikMuayenesiz 5 milyon araç var
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz