Opel yeni SUV’U için tarih verdi

Opel X ailesinin üçüncü üyesi Grandland X, büyüyen segmente iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Grandland X, kompakt segmentte Astra ve Zafira’nın yanında Opel’in sunduğu ürün yelpazesini daha da genişletecek.
Mokka X ve Crossland X’in ardından Grandland X adını taşıyan ailenin üçüncü modeli, Alman markanın en büyük boyutlu SUV’u olacak.
Ülkemizde kasım ayından itibaren satışa sunulacak olan yeni modelin fiyatı ise pazara giriş yapacağı kasım ayına yaklaşılırken açıklanacak. LED gündüz farları, LED stop lambaları, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Tespit Sistemi ve Akıllı Cruise Control gibi özellikler giriş seviyesinden itibaren standart olarak sunulacak.
Opel Grandland X; Citroen C5 Aircross ve Peugeot 3008 modelleriyle aynı platformu taşıyor.
Yeni SUV, 4.48 metre uzunluğunda, 1.85 metre genişliğinde ve 1.64 metre yüksekliğinde.
514 litrelik bagaj hacmina sahip olan Grandland X’in arka koltukları yatırıldığında 1.652 litrelik tatmin edici bir yükleme alanı bizi karşılıyor.
Kablosuz şarja olanak sağlayan yeni SUV’da elektrikli bagaj kapağı, ısıtmalı direksiyon simidi, adaptif hız sabitleyicisi gibi teknolojik donanımlar bulunuyor.
Tamamen LED ve adaptif ön farlar ve AGR sertifikalı koltuklar ise aracın opsiyon listesinde yer alıyor.
Grip Control sisteminin bulunduğu Grandland X bu sayede yol ve sürüş koşullarına göre yola başarıyla tutunuyor.
5 farklı sürüş modunun bulunduğu araç bu sayede ön tekerleklere iletilen tork dağılımını koşula göre düzenliyor.
Yeni Grandland’in ilk etapta biri dizel ve biri benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. Her iki motor da gelişmiş 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile geliyor ve Start/Stop özelliğini standart olacak sunuyor.
1.2 litrelik Turbo benzinli motor 130 beygir güç üretiyor. Motorun torku ise 230 Nm. Dizel tarafındaki 1.6 lt motor ise sürücüsüne 120 beygir güç ve 300 Nm tork üretiyor.
Daha da fazla güç isteyen müşteriler için önümüzdeki dönemde Opel 2.0 dizel seçeneğini de sunacak, bu motor yeni sekiz ileri otomatik şanzıman ile gelecek.
Gelecekte Plug in Hybrid versiyonu da pazara sunulacak bu versiyon dört çeker seçeneğini de kapsayacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.