OSD Genel Sekreteri ilk kez bir kadın oldu

Bir süredir boş olan Otomotiv Sanayi Derneği Genel Sekreterlik görevine ilk kez bir kadın getirildi. OSD Otomotiv Sanayii Derneği genel sekreteri Özlem Güçlüer oldu.  Güçlüer, 2015 yılından bu yana OSD’nin İletişim ve Ekonomik İlişkiler Koordinatörlüğünü yürütüyordu. Güçlüer, 2020 Şubat itibariyla yeni görevine başladı. OSD’de uzun yıllar Ercan Tezer ve Ercan Hoca’nın emekliliğinin ardından Osman Sever bu görevleri yürütmüşlerdi. Sever, görevinden DİTAŞ Genel Müdürlüğü görevine geçerek ayrılmıştı.

Türkiye’de üretim yapan 14 üyesiyle sektörün çatı kuruluşları arasında önemli yeri olan Otomotiv Sanayii Derneği’nde (OSD) genel sekreterlik görevini üstlenecek yeni isim belirlendi. Buna göre, otomotiv sektörünün en büyük temsilcilerinden OSD’nin yeni genel sekreteri Özlem Güçlüer oldu.

OSD Başkanlığını Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün yürütüyor.

Özlem Güçlüer kimdir:

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olan Özlem Güçlüer, iş hayatına 1995 yılında otomotiv sektöründe başladı. 2001 yılında MBA derecesi alan Güçlüer, Ford Otosan ve Kıraça Holding’de uzman, Karsan Otomotiv’de Pazarlama Hizmetleri ve İletişim Müdürü ve Başak Traktör’de Stratejik Planlama Müdürü olarak görev yaptı. 2015 yılı Kasım ayı itibarıyla OSD’de İletişim ve Ekonomik İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmaya başlayan Özlem Güçlüer, bir kız çocuk annesi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz