Oto bayilerinin dörtte üçünün üye olduğu OYDER yeni başkanını seçti

OYDER yeni başkanı belli oldu! Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanlığına Altuğ Erciş seçildi. Son başkan Turgay Mersin’in genel kurul öncesi istifasının ardından OYDER Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucunda başkanlığa seçilen Erciş; 3 yıl boyunca bu görevi yürütecek. Seçimli genel kurulda OYDER başkan vekilliklerini Zeynep Fidan Soysal ve Uğur Güven, yardımcılıklarını Kemal Tepret, Ali Barut, İsmail Ö. Bilal, Ömer Koyuncu, Uğur Yalçınkaya üstlendi.

OYDER yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Ömer Koyuncu, Uğur Güven, İsmail Ö. Bilal, Ali Barut, Murat Yeğin, Zeynep Fidan Soysal, Aykut Pektekin, Kemal Tepret, Uğur Yalçınkaya, Ali Erdem Cindilli, Baki Kış, Mehmet Akif Koçak, Gökhan Aşıkoğlu, Gökhan Saygı, Mustafa Cüneyt Baş, Hilal Kosif, Gizem Yüzbaşıoğlu, Kubilay E. Erdem, Ali Özerinç, Emin Ilıcak”

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Dr. Altuğ Erciş, seçimden sonra yaptığı konuşmada geçmiş dönemdeki başkanlara teşekkür ederek derneğin tarihindeki en yüksek üye sayısına ulaştığını söyledi.

Erciş, Türkiye’deki bayilerin yüzde 65’inin dernek çatısı altında bulunduğuna da işaret ederek ”OYDER’in etkinliği daha da arttıkça yüzde 100 temsile ulaşacağımızdan hiç şüphe duymuyoruz” dedi.

Altuğ Erciş kimdir?

9 Mayıs 1975 Ankara doğumlu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi’nde pazarlama yüksek lisansını tamamladı. Maltepe Üniversitesi doktora programını 2022 yılında bitirdi. 1998’den bu yana Koluman Motorlu Araçlar A.Ş. bağlı farklı bölümlerde yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı.

2011 yılında otomobil satış ve pazarlamadan sorumlu icra kurulu üyesi oldu. 2011 yılından bu yana Koluman Motorlu Araçlar A.Ş. İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor. 2019 yılından beri aynı zamanda Koluman Monde Motorlu Araçlar A.Ş.’de Başkan Vekili ve Hissedarı olarak da görev alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.