Otokoç’ta yeni yönetim dönemi

SOLDAN SAĞA: Otokoç Otomotiv Perakendeciliği GMY Uğur Güven, Otokoç Otomotiv Araç Kiralama Direktörü (Yurt içi) Sabri Çimen, Otokoç Otomotiv Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Önder Kutman, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Birmot – Otomotiv Perakendeciliği Direktörü Çağrı Karaoğuz, Otokoç Otomotiv Araç Kiralama Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ve Yunanistan Ülke Direktörü Andreas Taprantzis

Kuruluşu 90 yıl önceye uzanan Otokoç Otomotiv yönetim değişikliklerine gittiğini açıkladı. Koç Holding bünyesindeki otomotiv perakende ve kiralama şirketi Otokoç Otomotiv, büyüme stratejisini güncelledi ve yeni bir organizasyon yapısı oluşturdu. Faaliyetlerini farklı ülkelere taşıyan ve en son Mart ayında Avis Budget Group ortaklığıyla Yunanistan’da Olympic şirketini satın alan Otokoç, otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama yapılanmasında değişime gitti.

Araç Kiralama Direktörü kim oldu?

Yeni organizasyonel yapıya göre; araç kiralama iş biriminde Otokoç Otomotiv Araç Kiralama Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici’nin yönetimi altında oluşturulan Araç Kiralama Direktörlüğü’ne Sabri Çimen getirildi. Sabri Çimen yurt içi araç kiralama ve araç paylaşım markaları Avis, Budget, Zipcar ve bunlara bağlı bayi operasyonlarından sorumlu olacak.

Otokoç’un Atina temsilcisi

Otokoç Otomotiv’in Avis & Budget Group ile Yunanistan’da Olympic şirketinin satın alınması ile bu ülkedeki faaliyetlerini ise Yunanistan Ülke Direktörü olarak Andreas Taprantzis yönetecek.

Otokoç Perakende başkanı kim oldu?

Otokoç, Birmot, Otokoç Sigorta ve Otokoç Parça iş birimleri ise Otokoç Otomotiv Perakendeciliği Genel Müdür Yardımcılığı çatısı altında birleştirilerek Uğur Güven’in yönetimine verildi.

Birmot yöneticileri kimler oldu?

Yeni yapılanma ile Birmot – Otomotiv Perakendeciliği Direktörü Çağrı Karaoğuz, Otokoç  – Otomotiv Perakendeciliği Direktörü Tanıl Akçaoğlu oldu.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.