Ford Transit’e otomatik vites

VW-Golf-GTI

Ford Otosan, Türkiye’de ürettiği Transit model ailesinde tarihi hamleye hazırlanıyor.

Türkiye’de 2.2 litrelik dizel motorla satılan Transit ve Custom modelleri, yaz aylarından itibaren ticari araç segmentinde ilk kez otomatik keyfini sunacak.

6 ileri kademeli otomatik SelectShift şanzımanlı yeni Transit için geliştirme çalışmaları son aşamasında.

Türkiye‘de mayıs ayı sonlarında piyasaya çıkacak yeni otomatik Ford Transit ve Custom ile özellikle şehir içi yük ve yolcu taşımacılığı yapan kobilere konforlu çözüm vaat edilecek.

Ford Transit ve Custom yer aldıkları orta ve büyük ticari segmentlerinde Türkiye‘nin en çok satan modelleri konumunda.

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk

Konu ile ilgili otoajanda.com‘a açıklama yapan Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, Transit ve Transit Custom için otomatik şanzıman opsiyonunu müjdelerken, Ford‘un bir başka ticari araç modeli Tourneo Courier‘de henüz otomatik şanzıman planının olmadığını söyledi.

Tourneo Courier, 5 ileri manuel şanzıman ile yoluna devam edecek. Otomatik Transit‘lerin daha çok şehir içi kullanımlarda tercih edileceğini öngören Yücetürk; “Combi, combi van ve minibüs seçenekleri olan Custom tarafında da otomatik vites önemli bir fırsat” dedi.

Custom modelinin konfor özelliklerini üst noktaya taşımak isteyen Ford Otosan, yeni dönemde bu modelde havalı arka süspansiyon seçeneği de sunmaya başlayacak.

Adapazarlı C-HR’ye Euro NCAP’ten 5 yıldız

330 binlik filo

Peugeot’nun yeni ticarisi dolu geldi

Önceki İçerikYeni Opel Corsa Peugeot teknolojisiyle gelecek
Sonraki İçerikYeni Karsan yeni Jest+ ile BAŞrolde
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz