Otomobil ehliyetiyle kullanılabilen, MTV’den muaf NEO’S 4 Türkiye’ye geldi

Yamaha Türkiye, bu yılın ilk 4 ayında yüzde 50’ye tırmanan satış kayıplarının önüne geçmek için küçük hacimli motosikletlerin ithalatını öne çekti. Sportif ve 250 cc ve üstü motosikletleriyle Türkiye pazarında ilerleyen Yamaha, yeni vergi sistemine uygun bir modelini Türkiye yollarına çıkardı. Yamaha Neo’s 4 Türkiye’de satışta. 18 Nisanda yayınladığımız Yamaha Türkiye Genel Müdürü röportajımızda bu haberi sizlere ilk kaynaktan iletmiştik.

B sınıf ehliyet ile kullanılabilen, 100 cc’ye kadar olan tüm araçlar gibi Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden muaf olan Yamaha Neo’s 4 motosikletle tanışmak isteyen amatörler için kısa mesafelerde kullanılabilecek bir motosiklet olarak tanımlanabilir.

Yamaha Neo’s 4 , Türkiye motosiklet vergilerine karyı en avantajlı haliyle geldi.

Yamaha bayilerinde vitrine çıkan yeni Ne’s 4 sade gövdesi ve hafif şasisi ile ekonomik 50 cc 4 zamanlı scooter olarak Türkiye motosiklet pazarına katıldı.

95 kg ağırlığında olan Neo’s 4 ile park etmek ve manevra yapmak pratik.

Bu küçük başlangıç motosikletinin özellikleri arasında alaşım jantlar, çift ön farlar ve mavi arka plan aydınlatmalı LCD gösterge paneli gibi ekipmanlar bulunuyor.

Sele altında saklama gözü bulunuyor. Neos’un sele altına tam boy kask sığabiliyor.

Neo’s 4’ün dijital gösterge panelinde yakıt göstergesi, saat, hız saat ve uyarı ışıkları bulunuyor.

Neo’s 4 öne çıkan özellikleri;

  • B sınıf ehliyet ile kullanılabilir
  • MTV’den muaf
  • Sıvı soğutmalı, EU4 uyumlu, 4 zamanlı, 50 cc motor
  • Yakıt ekonomisi ve düşük tüketim
  • 12 inçlik lastiklere sahip alaşımlı jantlar
  • Disk ön fren
  • İkonik “çif göz” ön far tasarımı
  • Mavi arka plan aydınlatmalı LCD gösterge paneli
  • İsteğe bağlı Birleşik Fren Sistemi.

Fiyatı 9.750 TL olarak açıklandı.

Bu arada Türkiye’de hangi marka motosikletten kaç adet satıldı son verileri öğrenmek isterseniz : Motosiklet Satışları: Kaybedenler-kazananlar haberimize göz atabilirsiniz.

Motosiklet dünyasından haberleri öncelikle ve ilk kaynağından doğrulatılmış olarak öğreneceğinizi hatırlatmak isteriz. Yamaha Türkiye’nin küçük motosikletler getireceğini bizzat şirketin Türkiye Genel Müdürü ile 18 Nisan tarihindeki röportajımızda sizlere iletmiştik.

Sportif markadan şok karar: 50 cc’lik Yamaha’lar geliyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.