Otomobil gazetecisinden ilginç gösteri

VW-Golf-GTI

Bir zamanlar bir Türk bakan, radyasyon yok diye Çernobil faciası sonrası Karedeniz üretimi Çaydan bir şey olmuyor diye içmişti. Sonra o bakan kanserden hayatını kaybetti.

Bu ona benzeyecek mi bilinmez ancak Rus otomobil gazetecisi Vadim Ovsiankin yayınladığı bir video ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Volkswagen’in otomobillerindeki emisyon değerlerini yanıltıcı yazılımla aşağıya çekmesi, Avrupa’da farklı bir sorunun tetikleyicisi olmuştu. Son zamanlarda, otomobillerin CO2 salımlarının çevreye verdiği zarar tartışılırken; Ovsiankin, hidrojen ile çalışan yakıt hücreli Toyota Mirai‘nin egzozundan su içti. Mirai’nin altına uzanıp bardağını egzoz atıklarıyla dolduran gazeteci, çıkan suyun kokusunu plastiğe benzetti.

Dünyanın ilk yakıt hücreli aracı olan Toyota Mirai, Amerika’da satışa çıkmadan 1.900 adet ön sipariş aldı.

İşte o anlar:

Önceki İçerikSistemdeki çürük düzeltilecek
Sonraki İçerik40 yıllık Vito, isim değiştirdi
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz