Otomobil kornasında Mehter Marşı dönemi

Türkiye’de faaliyet gösteren otomobil parça üreticileri belki de bir aracı yüzde 80 gibi yüksek oranda ortaya çıkarabilecek parçaları, aksamları üretiyorlar. Bunun da ötesine geçip, belli parçalarda dünya devi olan Avrupalı markalara “fason” üretim yapıyorlar. Ama bir de var ki Türkiye’deki bazı araç sahiplerinin “bayılacağı” işlere imza atıyorlar. Türkiye’den 70 ülkeye korna ihraç eden, Çin’de bir fabrikaya daha sahip Seger Korna, Mehter korna geliştirdiğini açıkladı.

Automechanica Fuarı’ndaki Seger standında ilgi marş çalan kornalaraydı.

Firmanın Mehter ve Nostalji kornalarına Automechanika Fuarı’nda yoğun ilgi gösterildi. Korna üreticisi, fuarda Osmanlı mehter takımının çaldığı 8 farklı marş melodisini içeren Mehter Kornası ile yine içerisinde 8 adet geçmişten günümüze gelen Türk Pop / Folk müziği melodilerini içeren Nostalji Kornasını tanıttı.

Seger Satış ve Pazarlama Müdürü Cüneyt Coşkun,  “Hedefimiz Güney Amerika’dan Rusya’ya, Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar OEM ve yenileme pazarında söz sahibi olan global bir marka olmak. Bu yıl Automechanika İstanbul’da yeni kornalarımız olan Mehter ve Nostalji’yi tanıttık. Ziyaretçiler ve firmalar yeni kornalarımızı ilgiyle karşıladı.” diye konuştu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.