Elon Musk evini satışa çıkardı: 30 milyon dolarlık malikane

Koronavirüs etkisi yadsınamaz ama dünyada varlık fiyatlarında gerileme haberleri gelmeye başladı. Tabii öncü göstergeler yine ABD piyasaları. ABD konut piyasalarında 200 bin dolar altı mortgageli konutlarda yüzde 6, 600 bin dolar üstü konutlarda ise yüzde 7 fiyat düşüşü açıklandı bile.

Bu düşüşün öngörülürlüğü müdür bilinmez ABD’nin en büyük zenginleri konut piyasasından çıkmaya başladılar. Bunlardan biri de otomobil şirketi sahibi çok tanınmış isim.

Bu çıkışlardan birini de bazıları tarafından ‘zombi” şirket olarak da tanımlanmaya başlayan TESLA otomobil şirketinin efsanevi sahibi Elon Musk imzasını taşıyor. Musk, twitter’dan gayrimenkullerini satışa çıkardığını açıkladı.

Bu açıklamasını devam ettiren Musk, “Ben uzayda yaşam üzerine yoğunlaştım. Dünyada ev dekorasyonuyla mı uğraşacağım” gibi süslü cümlelere de twitlerinde yer vermeye başladı. Bütün kaynaklarımı uzaya ayıracağım” diye yazdı.

Son bir iki çeyrek hariç kuruluşundan bu yana kâr yüzü görmeyen Tesla, kredi balonu çökerken nakite geçmek isteyen bir patronla yoluna devam ediyor.

Tesla’nın ABD bankalarından alınan 0 faizli kredilerle 15 yıllık ömrünün tamamının zararla geçtiği bir sürecin devam ettiğini iddia eden bazı analistler, yine Elon Musk’ın bir açıklamasına dikkat çekiyorlar. “Nakit ve nakit gibi varlıklarda çok düşük düzeydeyim.” diye açıklama yaptığı bir haber çıkalı çok olmadı.

Musk, ABD’nin emlak sitelerinden birinde gayrimenkullerini satışa çıkarmış durumda.

İşte onun satışa çıkardığı evlerden biri: Değeri 30 milyon dolar.

Mortgage ile satın alacaklar için aşlık taksidi 135 bin doların üzerinde. Kalifornia Los Angeles Chalon Road üzerindeki 16.261 metrekarelik alan üzerine kurulu malikanede; yüzme havuzundan aydınlatmalı tenis kortuna, şarap mahzeninden kütüphanelere ve 5 araçlık otoparka kadar pek çok özellik sayılıyor.

17 gündür satış listesinde yer alan malikane ne kadara ve ne zaman satılır bilinmez ama ABD’nin en zengin isimleri gayrimenkulden çıkmaya başladılar.

Tesla’nın patronu Elon Musk, için tamamı Kalifornia’da bulunan 100 milyon dolar değerinde gayrimenkulü bulunduğundan söz ediliyor.

ABD’de “blackpoll adı verilen kimin sattığı belli olmayan olarak tanımlanacak gayrimenkul piyasasında çok sıyada büyük satış yapılmaya başlanmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.