Otomobiliniz Google’da ne kadar aranıyor?

Google ekranında otomobil markaları araması da rekabete konu oldu. Sahi Google’da hangi otomobil markası ne kadar aranıyor? Google üzerinden en çok hangi markalara ilgi var?
Dünyada teknoloji ve internet geliştikçe tüketicelerin veya meraklıların bilgiye ulaşması kolaylaştı. Google görünür internetin adeta “tanrısı” haline geldi. Bu da sayılabilirliği kolaylaştırdı. Dev internet şirketi ülke bazında bir çok veriyi açıklıyor. Bunlardan biri de Google’lanan araba markaları.
Kendi otomobili olmayan sürücüler için kasko imkanı sunan sigorta şirketi Veygo, dünyanın en çok Google’lanan otomobil markalarının listesini yayınladı. Sonuçlar, Asyalı otomobil üreticilerinin aramalara hakim olduğunu gösteriyor.
Geçtiğimiz yıl en çok google’lanan otomobil üreticisi Toyota oldu. Veygo tarafından araştırılan 171 ülkenin 57’sinde listenin tepesinde yer aldı. Toyota için ayda 7,8 milyon kez Google araması yapıldı. Arama sayısı Honda için 7 milyon ve Ford için 6,4 milyon oldu.
Toyota, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Finlandiya ve Filipinler gibi ülkelerdeki Google aramalarının zirvesinde yer aldı.
İkinci sırada Toyota’yı takip eden BMW var. Alman marka en az 25 ülkedeki aramalara öncülük etti.
Üçüncü sırada Mercedes-Benz geliyor. 23 ülkedeki aramalar listesinin en üstünde o yer aldı.
Yeterince eğlenceli olan Lamborghini, dünyanın en çok aranan otomobil markalarından biri olduğunu kanıtladı. 
Tesla, Norveç, Hollanda ve Hong Kong dahil yedi ülkede en çok Google’lanan marka oldu.
Bu şirketler bu aramalarla popülerliklerini gösterirken, nadiren aranan markalar da vardı. Örneğin, Pagani en az aranan otomobil markasıydı. 
Acura ve Chrysler’in Google’lanmaları listenin oldukça altında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.