Otomotivde Topuk Sesleri

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), otomotiv sektöründe kadın istihdamının yetersizliğine dikkat çekmek amacıyla “Otomotivde Topuk Sesleri” etkinliğini düzenledi.

Etkinlikte, şirketlerin kadın istihdamı sorununu çözmek adına izlediği örnek politikalar ele alındı. Panelin moderatörlüğünü üstlenen TAYSAD Başkan Yardımcısı Perihan İnci, “Otomotivde teknolojinin yarattığı kolaylıkların konuşulduğu bir dönemde pek çok kadın ağır sanayide çalışabilir. Ama öncelikle bizim bu farkındalığa sahip olmamız, bu bakış açısını geliştirmemiz lazım” diye konuştu.

Kadın istihdamını artırmak adına şirketlerin izlediği stratejilerin ele alındığı etkinlikte konuşan Euler Hermes Genel Müdürü Özlem Özüner, “Bu dalga durdurulabilecek bir dalga değil.

Kadınlar çok ciddi bir şekilde yönetime geliyor” derken, Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan “Türkiye’de son yıllarda bir aydınlanma yaşanmaya başladı. Kadın istihdamı sorunu değişiyor” diye konuştu.

Korn Ferry Türkiye Onursal Başkanı Şerif Kaynar ise cinsiyet eşitsizliği sorununun çözümü için kota uygulamasının önemli bir rol oynadığına dikkat çekerken TAYSAD Başkan Yardımcısı Albert Saydam da “Kadının iş hayatındaki varlığı artmalı. Bunun önünde durulamaz” dedi.

Önceki İçerikVe Tesla Model Y karşınızda: Menzil 482 km, 0-100 3,5 saniye
Sonraki İçerikFiesta SUV testte; ne zaman yola çıkacak?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz