Otomotivde yeni bir kadın yönetici: Peugeot Türkiye genel müdürü değişti

Stellantis Türkiye operasyonunda ikinci kadın genel müdür görevi devralıyor. 1 Ağustos tarihinde görevi Gülin Reyhanoğlu’na devredecek olan İbrahim Anaç; MEA Bölgesi’nde 65 ülkeden sorumlu uluslararası göreve getirildi. Peugeot Türkiye yeni Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu oldu!

Otomotivde 2. kadın marka genel müdürü

İbrahim Anaç’tan boşalacak Peugeot Genel Müdürlüğü görevine de Gülin Reyhanoğlu getirildi. Reyhanoğlu böylece hem Stellantis Türkiye çatısı altındaki markalar arasında hem de Türkiye otomotiv sektöründeki markalar içerisinde görev alan ikinci kadın genel müdür de olacak.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Gülin Reyhanoğlu; otomotiv sektörüne 2006 yılında Otokoç Otomotiv’de Filo Satış Temsilcisi olarak adım attı.

Yıllar içerisinde birçok farklı otomotiv firmasında sorumluluklar üstlenen Reyhanoğlu; 2017’de de Peugeot Türkiye bünyesine katıldı.

2020 yılından bu yana kariyerine Peugeot Türkiye Satış Direktörü olarak devam eden Reyhanoğlu; 1 Ağustos 2022 itibarıyla da yeni görevine başlayacak.

İbrahim Anaç’a 65 ülkeden sorumlu yeni görev.

Anaç, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde (MEA) Stellantis Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine 1 Ağustosta başlayacak.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak 2017 yılından bu yana görev yapan İbrahim Anaç; Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde (MEA Chief Operating Officer) Samir Cherfan’a bağlı olarak görev yapacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.