Outlander PHEV 2019’da Türkiye’ye gelecek

Mitsubishi Motors, “Outlander PHEV” Avrupa lansmanını gerçekleştirdi. 150 bin adedin üzerindeki satışla dünyanın en çok satan plug-in hibrit SUV aracı kabul edilen Outlander PHEV, 2019 yılında özel siparişle Türkiye’ye de getirilecek.

Outlander PHEV plug-in hibrit elektrikli çift motorlu SUV aracını yeni nesliyle Avrupa arenasına çıkardı. Outlander PHEV, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında Avrupa’nın en çok satan plug-in hibrit aracı olmuştüu. Bugüne kadar, Avrupa’da 100 bin adedin üzerinde Outlander PHEV satıldı.

Levent Akpulat : Mitsubishi Türkiye Genel Müdürü

Elektrikli araç maliyetleri düşecek

Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat, Mitsubishi’nin yeni nesil elektrikli ve hibrit araçlara yatırımlarını öncü rolünden sözederek, şunları söyledi:

“2030 yılına geldiğimizde dünyada satılan araçların yüzde 25’i (sıfır emisyon) elektrikli araçlar olacak. Bu trendin ilerleyen yıllarda elektrikli araç teknolojisindeki maliyetlerin azalması ile daha da hızlanacağı öngörülüyor. Önümüzdeki dönemde ülkemizde de şu anda yetersiz olan altyapının gelişmesi ve araçlar için vergisel teşviklerin bulunmaması gibi sorunların çözümlenmesinin ardından bir dönüşüm yaşanması bekleniyor.

Avrupa ve dünyada satış rekorları kıran Mitsubishi Outlander PHEV otomobilimizi Türk tüketicisiyle de buluşturmak istiyoruz. Mitsubishi Motors’un yeni Outlander PHEV modelini vergisel teşviklerin yetersizliğinden dolayı 2019 yılının ilk aylarında Türkiye’ye özel sipariş ile getirileceğiz.

Yerli elektrikli otomobil üretiminin hayata geçmesi ve satışa başlamasına paralel altyapının hazır hale gelmesi ve vergisel teşviklerin sağlanması ile Türkiye’de satılan elektrikli araç sayısı da artacak. Elektrikli otomobil konusunda öncü, iddialı ve tecrübeli olan Mitsubishi markamız ile biz de bu segmentte büyümeyi hedefliyoruz”.

Hibrit Mitsubishi Outlander Türkiye’de özel siparişle satılacak.

Hibrit Outlander nasıl bir araba?

Mitsubishi Motor Corp. mühendisleri, gücünü daha ziyade (biri önde, diğeri de arkada olmak üzere) iki elektrikli motordan alan ve her ikisi de sürüş koşulları ve/veya şarj durumu gerektirdiğinde otomatik olarak devreye girebilen, büyük bir benzinli motor ve güçlü bir jeneratör ile tamamlanan bir elektrikli motora yer verilen yöntemi tercih ediyor.

Üç Şürüş Modu

Outlander PHEV, tümü de PHEV İşletim Sistemi tarafından otomatik olarak aktive edilen ve tümü daimi elektrikli 4WD sunan üç Sürüş Modu’na sahip:

Saf EV Modu: 
  • Saatte 135 km’ye kadar– yasal olduğu yerlerde kullanılabiliyor.
  • Otomobil, gücünü Ön & Arka motorlardan alıyor.
  • Bataryadan enerji alınıyor
Seri Hibrit Modu
  • Otomobil, halen Ön & Arka Motorlardan güç alır
  • Motor, sürüş sırasında Bataryayı şarj etmek üzere jeneratörü çalıştırır
Paralel Hibrit Modu
  • Motor ön tekerleklere güç sağlar (Çok Modlu ön transaksiyel üzerinden)
  • Ön motor, ana motora yardımcı olurken arka motor da arka tekerlekleri sürmeye devam eder
Hibrit ve elektrikli motor teknolojilerinin gelişmesi, fiyatlarını da düşürecek.

PHEV 2.0” şanzıman

Yeni 2.4 Atkinson çevrimli benzinli motor: Yeni (MY19) Outlander PHEV’da strok hacminin 2.0 litreden 2,4 litreye yükseltilmesi, motoru MIVEC özellikli Atkinson çevriminin uygulanabildiği genelde daha düşük kuvvetli bir çalıştırma alanına yerleştirme imkanını vererek, fiilen motor performansını artırıyor.

2019 model yılının 2,4 litre benzin motorlu daha yüksek strok hacmi ile bir araya geldiğinde, ortaya daha yüksek tork (özellikle düşük rpm’de), daha düşük NVH, daha iyi hızlanma (özellikle düşük ve orta hızlarda) ve genelde daha iyi yakıt ekonomisi/düşük CO2 salımları çıkıyor.

4WD sistem: Daha fazla modÖnceki modellerde bulunan NORMAL ve 4WD LOCK modlarına iki yeni sürüş modu katılıyor. SPORT modu, sürücüye dolambaçlı yollarda daha yüksek sürüş keyfi için daha fazla doğrudan kontrol sunuyor. SNOW modu ise, karla kaplı veya kaygan zeminlerde daha yüksek güven sunuyor.

Tasarım: Net olarak bu bir SUV

Aracın dış görünüşü de, teknolojik görünümlü LED farlar, dikdörtgen ön sis lambası çerçeveleri, DYNAMIC SHIELD görsel kimliğine sahip, daha öne çıkan bir radyatör ızgarası ve ön orta alt koruma plakası gibi, bir dizi detaylı iyileştirme ile geliştirildi. Yeni 18 inç alaşım jantlar için, daha detaylı birçok telli, iki tonlu tasarım ve daha büyük bir arka rüzgarlığın eklenmesi, otomobile daha net ve sofistike bir görünüm kazandırdı.

İçerideki değişiklikler ise yeni kapitone kaliteli deri döşemenin altını çizdiği bir kalite hissi, beli sarmalayan tamamen yeni ön koltukları, revize edilmiş kumanda mekanizması, yeni gösterge paneli, yeni aksesuarlar, arka A/C çıkışları olarak sıralanıyor.

Outlander PHEV, Mitsubishi Motors’un en önemli aracı konumunda.

Renault ve Dacia’da hurda teşvikine ek 5 bin TL indirim

http://otoajanda.com/vural-akin-garaji-intercity-park-otomobil-muzesi/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.