OYAK Renault üretimi temmuz sonuna kadar durduruyor

Oyak Renault üretimi
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Çip krizi üretimleri durdurmaya devam ediyor. Yarı iletken madde yokluğu nedeniyle önce TOFAŞ, ardından Ford Otosan üretime ara vermek zorunda kaymışlardı. Şimdi bu listeye bir başka dev eklendi. Türkiye’nin en büyük otomotiv şirketlerinden Oyak Renault, 26 Temmuz 2021 tarihine kadar üretimi durduruyor. 16 Haziran tarihinde son kez mesai yapacak çalışanlar, yeniden işbaşı için 26 Temmuz tarihini bekleyecek. Clio 5 hatcback ve Megane Sedan üretimi ile Renault Grubu için motor üretimi yapılan fabrika şalteri indirdi. OYAK Renault üretimi temmuz sonuna kadar durdurdu.

Oyak Renault Clio 5 hibrit modelini de üretiyor. İhracata giden bu model Türkiye’de  satılmıyor. Vergisel desteklerin bulanmaması bu aracın fiyatını kompakt sınıfın üzerine çıkarıyor. Şirket bu konuda bir dosya hazırlayarak, ilgili mercilere ilettiğini açıkladı.

Renault global ölçekte hibrit ve elektrikli araçlara yönelirken, üretimin yapıldığı ülkede bu araçlarını yüksek bedeller nedeniyle satışa sunamıyor.

Önceki İçerik30 elektrikli Megane yazlıkları giyip yola çıkıyor
Sonraki İçerik2022 Opel Astra yüzünü gösterdi
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz