OYDER Başkanı Turgay Mersin oldu

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2017 yılından bu yana başarıyla sürdürmekte olan Murat Şahsuvaroğlu; Nisan ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısında görevini bırakma kararı aldığını açıkladı. OYDER Yönetim Kurulu tarafından Turgay Mersin yeni başkan seçildi.

Renault ve Dacia marka bayilikleri bulunan Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Turgay Mersin, bir dönem Denizlispor Başkanlığı da yapmıştı.

OYDER Başkanı Turgay Mersin oldu

OYDER açıklamasında, “Sektörümüzün önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan OYDER’deki başkanlığı süresince üstlendiği misyon doğrultusunda yaptığı çalışmalar ile otomotiv sektöründe takdir toplayan Sayın Şahsuvaroğlu; bu katkılarına değerli bir üyemiz olarak ara vermeden devam edecektir. Bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ederiz. OYDER Yönetim Kurulu Sayın Turgay Mersin Başkanlığında aynı görev bilinci ve sorumluluğu ile görevine kaldığı yerden devam etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

1966 yılında Denizli’de doğan Mersin; Lise eğitimini Denizli Ticaret Lisesi’nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’ne devam etti.

Liseyi bitirdikten sonra şirkette aktif olarak görev yapmaya başladı.

Bir şahıs işletmesi olarak hayata atılan ticarethane, Sadık Grubu markası ile bünyesinde 5 şirket ve tarım işletmeciliğini bulunduruyor. Şirket çalışmaları ve yatırımları Denizli, Uşak, İzmir ve İstanbul’da devam ediyor. Turgay Mersin, Sadık Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığını sürdürüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.