OYDER Başkanı’ndan sıradışı veda

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

 

Türkiye'de bir göreve seçildikten sonra, neredeyse ölene kadar o görevde kalma eğiliminin nadiren aksi görülür. Bu tür "aykırı" davranışlardan birini, otomotiv sektörünün esvilen ismi OYDER Başkanı Şükrü Ilısal gösterdi.

Otomotiv perakendecilerinin en önemli ayağını oluşturan yetkili satıcıların buluştuğu OYDER'de başkan değişiyor.

Otomotiv Yetkili Satıcıları’nı temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olan OYDER’de 2004 yılından beri görev yapmakta olan ve son 4 yıldır Yönetim Kurulu Başkanı koltuğunda oturan Şükrü Ilısal, 20 Mart tarihiyle sağlık sorunları nedeniyle görevinden çekilme kararı aldı.

Ilısal kararını basın mensuplarına şöyle duyurdu;

Değerli Basın Mensupları,

Türkiye’de otomotiv sektörünün, Otomotiv Yetkili Satıcıları’nı temsil eden tek sivil toplum kuruluşu olan OYDER’de 2004 yılından bugüne, Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik, Başkan Yardımcılığı ve 4 yıldır da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundum.

Sağlık sorunlarım nedeniyle 20 Mayıs 2014 tarihinde OYDER Başkanlığı’ndan ayrılma kararı almış bulunmaktayım. Başta siz değerli basın mensubu dostlarıma, tüm distribütör şirket, sermayedar, yönetici ve çalışanlarına, devlet ve özel sektör temsilcilerine, ODD, OSD, TAYSAD, OİB başkanları, yönetim kurulları ve yöneticilerine ve derneğimizin saygıdeğer üyelerine geçen süre zarfında OYDER’e sağladıkları katkılarından dolayı şükranlarımıiletmek istiyorum. Ayrıca, 10 yıldır beraber çalıştığım tüm yönetim kurullarındaki değerli yol arkadaşlarıma bana gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyorum.

Seçilecek yeni Yönetim Kurulu ve Başkanımızın Türkiye'deki yetkili satıcılık müessesinin gelişmesi için attığımız adımları, elbirliği ile daha da ileri taşıyacaklarına inancım tamdır.

 

Sevgi ve saygılarımla

H. Şükrü Ilısal

Yönetim Kurulu Başkanı

Önceki İçerikAudi Göcek yarışında
Sonraki İçerikLüks SUV çılgınlığı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz