Parametrik yeni Elantra ortaya çıktı; işte ilk detaylar

SUV ve küçük segmentteki yeniliklerden sonra kompakt sedan sınıfında da ataklar başladı. Dünya bir yandan Koronavirüs ile uğraşıyor, öte yandan da hayat devam ediyor. Yeni model geliştirme çalışmalarına ara vermeyen Koreli Hyundai Motor Company, 2021 yılında yollara çıkacak yeni Elantra modelinin ilk görüntülerini yayınladı.

Markanın en çok satılan otomobillerinden biri olduğu belirtilen Elantra, 7. jenerasyon olarak hayatına devam edecek.

CN7 kodlu yeni Elantra, Hyundai markasının yeni tasarım dilini yansıtan tanımlanamayan şekillerden oluşturulan parametrik dinamik anlayışının ürünü.

Koreli şirket otomobillerin birbirinin koplası olmaya başladığı günümüz ortamında daha agresif, daha sportif ve daha farklı bir tasarım yakalanmayı deniyor. Aslında markanın tüm modelleri dinamik ve bol kaslı çizgileriyle atletik görünüm sergiliyor.

Güney Koreli Hyundai, aracın dünya lansmanını 17 Mart’ta Hollywood’daki The Lot Studios’ta yapacak.

Yeni Elantra’nın tasarımı, geleneksel Hyundai otomobillerinin kendine özgü görünümünün çok uzağında değil. Fakat, bu kez tasarım kendini daha egzotik bir trazla ortaya kolmayı deniyor.

Gelişmiş dijital tasarım teknolojisi olan Parametrik Dinamik tasarım dili, tek bir noktada üç çizginin buluşması anlamına geliyor. Araç üzerinde üç ana hat bulunurken, özellikle kapılarda ve arka çamurluklarda yer alan sert geçişler aracın tüm dinamizmini ön plana çıkarıyor.

Otomobilin geleceğe dönük iç mekanı da en az dış tasarımı kadar iddia peşinde. Sürücüye dönük kokpit, sade ve zarif olmaya çalışıyor. Yeni tip direksiyon simidi ve dijital ekrandan oluşan göstergeler de bu yapıyı destekliyor.

Yeni Elantra hakkında açıklanan ilk resmi detaylar şimdilik bu kadar. Motor seçenekleri, Türkiye yola çıkış takvimi gibi detaylar bize ulaştıkça yeni Elantra haberlerimiz artacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.