Paris şovuna 6 farklı modelle çıkıyor

Mercedes-Benz, 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda tamamen yenilediği B-Serisi; marka tarihinin en fazla satılan SUV ailesinin en yenisi GLE ve Mercedes-AMG; markasının yeni giriş modeli A 35 4MATIC’in dünya lansmanlarını gerçekleştirecek. Paris’te ayrıca markanın en kompakt sedanı A-Serisi Sedan, yeni 6 silindirli motoruyla Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+ 4-Kapılı Coupé; smart’ın 20’nci yılı şerefine hazırlanan özel bir konsept araç, EQ markasının ilk Mercedes-Benz yüzde 100 elektrikli modeli EQC; ve 1937 model rekortmen W 125’den esinlenilerek üretilen EQ Silver Arrow da ilk defa bir otomobil fuarında olacak.

Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC

Tamamen yenilenen B-Serisi fuardaki en önemli yeniliklerden biri olacak. Üçüncü jenerasyon B-Serisi, daha dinamik ve çevik sürüş özellikleri gösteren; ve aynı zamanda konforu yükseltilmiş bir Sports Tourer olarak tanıtılacak. Geniş iç mekân, ekonomik, çevreci ve verimli motorları ile segmentinde fark yaratmaya hazırlanan; Yeni B-Serisi’nde, MBUX’e de yer verilecek. Mercedes-Benz S-Serisi’nden aktarılan üst düzey güvenlik donanımları ve sürüş destek sistemleri; ile Yeni B-Serisi kendi segmentindeki en yüksek standartları sunacak.

En fazla satılan Mercedes SUV

Mercedes-Benz tarihinin en fazla tercih edilen SUV ailesinin en yeni üyesi olan GLE de Paris Otomobil Fuarı’nda ilk defa sergilenecek. Yolda lüks sedanların konforunu sunarken, arazi koşullarında gelmiş geçmiş en iyi performansı sergilemeyi hedefleyen Yeni GLE; segmentinin en aerodinamik, güvenli ve verimli motorlarını sunan seçeneği olmayı hedefliyor.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

AMG güç serisine giriş modeli

Mercedes-AMG dünyasına dahil olmak için yeni sunulmaya başlanan A 35 4MATIC, Paris Otomobil Fuarı’ndaki prömiyerlerden bir diğeri olma özelliği taşıyor. Yeni Mercedes-Benz A-Serisi üzerinden geliştirilen kompakt hatchback; 2.0 litrelik 4 silindirli turbo beslemeli motorunda 306 HP güç sunuyor. AMG mühendisleri, A 35 4MATIC’in yüksek sürüş dinamiklerine ulaşılabilmesi için gövde; süspansiyonlar, dört tekerlekten çekiş sistemi, şanzıman, sürüş programları; ve bütün olarak ince ayarların tamamında etkili oldular.

Mercedes-AMG GT Ailesi’ne eklenen yeni bir üye daha fuardaki yerini alacak. Yeni 6 silindirli 367 HP’lik bir motora sahip; Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+ 4-Kapılı Coupé, tasarım, donanım ve kişiselleştirme özellikleri bakımından GT 53 4MATIC+ ile benziyor.

Mercedes-Benz A Serisi Sedan

İlk fuar gösterimleri

Dünyanın farklı organizasyonlarında lansmanları yapılan Mercedes-Benz modellerinin ilk fuar gösterimleri de Paris’te gerçekleşecek. Türkiye’ye 2019 yılında gelmesi planlanan Yeni A-Serisi Sedan, fuarda en fazla incelenmesi beklenen modellerin başında geliyor. Mercedes-Benz’in Premium sedan dünyasına ilk adım konumuna gelecek olan Yeni A-Serisi Sedan; dünyanın en aerodinamik seri üretim otomobil tasarımı, gelişmiş iç mekân donanımları ve güvenlik teknolojileri ile fark yaratacak.

Mercedes-Benz standında ayrıca; yeni ürün ve teknoloji markası EQ bünyesinde; ilk yüzde 100 elektrikli seri üretim model EQC ve 1937 yılında dünya kara hız rekorunu kıran W 137’den esinlenilerek hazırlanan; tek kişilik, elektrikli altyapıya sahip EQ Silver Arrow konsepti de otomobil tutkunları ile buluşacak.

Paris Otomobil Fuarı’nda smart markasının doğumunun 20’nci yılı şerefine hazırlanan özel bir konsept sergilenecek.

Mercedes-Benz & smart basın toplantısı, 2 Ekim 2018 tarihinde saat 08:00’de gerçekleştirilecek. İlgilenenler dünyanın herhangi bir yerinden “Mercedes me media” aracılığı ile toplantı anını; ve yeni modellerin dünya lansmanını media.mercedes-benz.com/paris2018 üzerinden canlı olarak izleyebilecek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.