Performansın yeni tarifi: Skoda Octavia RS Hybrid

Hızla yayılan Corona virüsü yüzünden yapılacak mı yapılmayacak mı tartışması henüz netleşen Cenevre Otomobil Fuarı 2020 ilk gösterimlerinden biri de performans otomobili Skoda olacaktı.  Tamamen yeni Skoda Octavia RS Hybrid ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda vitrine çıkacaktı. Fakat şimdi Cenevre Otomobil Fuarı yapılmayacak ve yeni bir yol haritası lazım Skoda’ya.

Dördüncü nesil Octavia’nın performans modeli olarak konumlanacak RS iV; tarihinde ilk kez benzinli ve elektrikli motoru bir araya getirerek plug-in hybrid olarak sunulacak.

ŠKODA fuarda bir de KAMIQ SCOUTLINE versiyonunu gösterecekti.

Performans odaklı RS modeli ilk kez hibrit motorla sahnede

Hibrit Octavia RS iV, siyah ızgarası, dinamik tasarımı ve arka bölümündeki Aero Flap’leri ve siyah difüzör ile farkını ortaya koyuyor.

Siyah alaşım jantlar kırmızı fren kaliperleriyle tamamlanıyor. Sedan versiyonda siyah RS spoyleri konumlanırken, COMBI de ise gövde rengi tavan spoyleri kendine yer buluyor. RS’in siyah ağırlıklı kabininde kontrast yaratan dikişler, spor koltukları ve çok fonksiyonlu deri spor direksiyon kendini belli ediyor.

RS, performansını şarjlı hibrit güç ünitesinden elde ediyor. 1.4 TSI benzinli motor ve 85-kW elektrikli motoru toplamda 245 HP ve 400 Nm tork üretiyor.

Octavia RS tamamen elektrikli modda 55 kilometre kadar menzil yapabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz