Petrol Ofisi Genel Müdürü Şiper, yerini Abbasoğlu’na bıraktı

Petrol Ofisi’nde üst düzey değişiklikler bildirildi. 5 yıllık genel müdür Selim Şiper icrayı bırakıp, Yönetim Kurulu’nda görev aldı.

Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi; Genel Müdür Selim Şiper’in 1 Eylül 2022 tarihi itibarı ile icra dışı göreve geçeceğini ve halen CFO (Finans Direktörü) olarak sorumluluk üstlenen Mehmet Abbasoğlu, bu tarih itibarı ile yeni Genel Müdür olarak görev başlayacak.

Petrol Ofisi genel müdürü Mehmet Abbasoğlu oldu

Şiper, Petrol Ofisi yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecek; aynı zamanda Vitol’ün Afrika dağıtım iştiraki olan Vivo Energy şirketinin de yönetim kuruluna dahil olacaktır.

Görevi devralan Mehmet Abbasoğlu özellikle finans, telekomünikasyon ve enerji sektörlerini içeren 30 seneyi aşkın tecrübeye sahip. Abbasoğlu Vitol’e 2016 yılında Londra’da çalışmakta bulunduğu Société Générale firmasından katılmış ve Vitol’ün Petrol Ofisi’ni satın almasının akabinde şirketin CFO’su olarak görevine devam etmiştir.

Mehmet Abbasoğlu daha nceki iş yaşamında Macquarie, J.P. Morgan ve Turkcell şirketlerinde üst düzey yönetici olarak sorumluluklar üstlenmişti.

Petrol Ofisi’ne katıldığı zamandan bu yana Mehmet Abbasoğlu finansal yeniden yapılanma ve dijitalleşme, bireysel kredi ve finansal teknoloji iştiraklerinin kurulması, enerji arzı çeşitliliği ve akaryakıt dışı servislerin geliştirilmesi gibi konularda süreçlere liderlik yaptı.

Petrol Ofisi Yönetim Kurulu ve Vitol Yatırımlar Bölümü Başkanı Javed Ahmed şu açıklamayı yaptı:

“Selim Bey’e geçtiğimiz beş sene boyunca gösterdiği mükemmel liderliğinden dolayı minnet duyuyoruz. Petrol Ofisi bu süre zarfında pazar liderliğini geliştirmiş ve hızlı büyüyen bir pazarda bulunmanın ve enerji dönüşüm sürecinin gereklerini başarıyla yerine getirmiştir. Kendisinin bu konuda olan birikiminden yönetim kurulu seviyesinde faydalanmaya devam edeceğimizden memnuniyet duyuyoruz.”

Javed Ahmed ek olarak şu açıklamada bulundu: “Mehmet Bey’in de yeni göreve atanmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kendisinin yönetim ekibi ile Petrol Ofisi’nin gelişiminin yeni safhasında çalışacak olmaktan çok heyecanlıyız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.