Peugeot 108 geri döndü

Peugeot mini modeli 108, 2018 yılı Mayıs ayını yeniden yola çıkma tarihi olarak belirledi. Yeni teknolojiler, yeni 72 HP gücündeki motor, yeni kişileştirme çözümleri 108’in güncellenmesinin temelini oluşturuyor. 108’de artık Mirrorlink, Android Auto ve Apple Carplay bağlantı özelliği ile ekrandan mobil telefonun içeriğine ulaşma, S-Voice Android ve Apple’s Siri ses tanıma özellikleri destekleniyor.

Yolda destek sağlayan Acil fren asistanı ve Şerit Çıkış Uyarı Sistemi (AFIL) gibi mevcut sürüş yardımcılarına ek olarak Peugeot 108’de bir yol işaretlerini tanıma sistemi bulunuyor. Hız sınırlarını ve sollama bölgelerinin başlangıç, ​bitişini gösteren yol işaretleri dokunmatik ekranda görüntüleniyor. Sistem ayrıca şerit çıkışlarına veya hava koşullarına ilişkin belirli hız limitlerini belirten yol işaretlerini de algılayabiliyor.

Peugeot 108’de cıvıl cıvıl renk seçenekleri var

3 silindirli cimri motor

Daha fazla verim için Peugeot 108, 1 litrelik 3 silindirli bir 72 HP VTi motor kullanıyor. Bu motor, en son Euro 6 standartlarını karşılıyor. Manuel şanzımanla (Stop & Start seçeneği de olarak) ya da direksiyona monte edilen F1 elektronik kontrollü 5 ileri otomatik şanzımanla alınabiliyor. Gücü artmasına rağmen yeni motor 100 km’de ortalama 3,8 litrelik yakıt tüketimi sergiliyor. 86 g/km CO2 emisyonu ortaya çıkarıyor.

Peugeot yeni 108

Yeni bir enjeksiyon sistemi, daha yüksek bir sıkıştırma oranı, yeni sürtünme bileşenleri, bir egzoz gazı devridaim sistemi (EGR) ve optimize edilmiş bir denge mili sayesinde bu mümkün hale geliyor. Bu özellikler aracın daha iyi bir şehir içi otomobili olmasını hedefliyor. Sürüş deneyimini geliştirmek için akustik konfor optimize edilmiş. Motor daha sessiz, kapı kaplamalarına ve motor bölmesine ses yalıtım bileşenleri eklenmiş.

108’de iç mekan rengi ile aynı tonu kullanan renkli açılır kumaş tavan bulunuyor

Aracın renkleri ve iç mekan moda ikonu gibi

Aracın ilginç özellikleri renk seçimlerinde gizli; Calvi Blue, Peugeot 108’in zarif, sportif çizgisini artıran koyu mavi. Green Fizz ise parlak, ışıltılı yeşil ton. Bununla bitmiyor; Elektronik kontrollü tam boy soft (kumaş) tavan Green Fizz, Jeans ya da Siyah ve Roland Garros sınırlı serisinde farklı bir Tangerine stilde olabiliyor.

Bu stiller iç döşeme, kokpit tasarımını da kapsayacak şekilde özel bir form oluşturuyor. Parlak siyah jantlar bile iç ortam paketlerine uygun olarak yeşil veya mavi süslemelere sahip.

Leave A Reply

Your email address will not be published.