Peugeot dan futbol topuna 90 günde devr-i alem

VW-Golf-GTI

Peugeot facebook 90 gunde dunya turu

 

Bir futbol topunun 5 kıtadaki yolculuğu

 

Peugeot, Facebook işbirliği ile #KickitToBrazil dünya turu organizasyonunu başlattı. Bir futbol topunun 5 kıtayı dolaşmasından oluşan projenin 100 günde tamamlanması ve 30’dan fazla ülkeyi kapsaması planlanıyor.

 

Bir insan zinciri tarafından elden ele geçirilerek çıktığı dünya turunda Peugeot otomobillerinin de yardımını alacak olan dünya gezgini bir topun maceralarından oluşan bu yolculuk, Facebook üzerinden takip edilebiliyor.

 

 

Çöllerden ve dağlardan, okyanuslardan ve ormanlardan sıçrayarak ve yuvarlanarak, fil sırtında veya bir yerli kayığında geçecek ve geçtiği yerlerdeki halk topluluklarıyla tanışacak olan futbol topu, sürdürülebilir kalkınmaya adanmış bu benzersiz yolculukta elden ele aktarılıyor.

 

Facebook: facebook.com/Kickit2Brazil, 

Instagram: instagram.com/kickittobrazil 

 

100 gün, 5 kıta, 30’dan fazla ülke 

Top 100 günde 30’dan fazla ülke ve bir o kadar sınırı aşarak dünya turunu tamamlayacak. Topun yolculuğunu tamamlaması için otomobil, bisiklet, motosiklet, uçak dahil bütün ulaşım araçları, fakat aynı zamanda geleneksel yerel taşıma vasıtaları kullanılıyor.

Etkinliğin resmi otomobilleri PEUGEOT’nun Crossover gamına dahil modellerden oluşuyor (2008, 3008 ve 4008).

 

 

Önceki İçerikShell Helix yağ grubunu yeniledi
Sonraki İçerikMercedes GLA satışa çıktı, fiyatı özellikleri…
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz