Peugeot Rifter 4×4 ile araziye de çıkacak

 

Peugeot RIFTER 4×4 her türlü arazi şartlarında macera severlerin keşiflerini desteklemek üzere tasarlanandı.
RIFTER 4×4 Concept’te Dangel tarafından geliştirilen tüm tekerleklerden çekiş sistemi kullanılıyor. Zorlu arazi koşullarında hareket kabiliyetini artırmak için yerden yüksekliği 80 mm daha arttırıldı.
Ön bölümdeki mat siyah kaplama aracın ön bölümünü taş sıçramalarına karşı koruyor. Sadece ön bölümde değil aracın yan cephesinde ve arka kısmında da koruma amaçlı mat siyah kaplamalar devreye giriyor. Yan ayna, radyatör ızgarası ve tavan rayları olmak üzere bazı ONYX siyah aksesuarlar seri üretim versiyonu ile aynı.
RIFTER logolu koltuklar siyah alcantara ve gri kabartmalı kumaş yüzeyiyle modern ve dinamik bir görünüm sunuyor. i-Cockpit’in direksiyon simidin deri kaplamasında da sarı dikişler dikkat çekiyor. Orta konsol ve kapı panellerinde uygulanan işlenmiş alüminyum yüzeyler daha dinamik bir görünüm sergilerken kaliteyi yükseltiyor.
Vites kolunun sağında bulunan seçim düğmesi sürücüye 2RM, 4RM ve Lock olmak üzere üç farklı sürüş modu sunuyor. 2RM modu standart önden çekiş olarak çalışırken 4RM modunda ise şanzıman ön aksa sorun olması halinde gücü arka aksa aktarıyor. Daha zor yol koşullarında ise arka aksı kilitlemek üzere Lock modu devreye giriyor. Peugeot RIFTER 4×4 Concept, BF Goodrich marka arazi kullanımına uygun lastiklerle donatılıyor.
Ön camın üstündeki LED şeritle şehir ışıklarından uzakta hayatı kolaylaştırıyor. 1,35 metre genişliğindeki şerit üzerinde iki sıra halinde 100 adet LED yer alırken şerit toplamda 300 W ışık veriyor.

Çadır, tavan raylarına sabitleniyor. Aksesuar olarak sunulan sertifikalı tavan rayları “City Crash Test”, standardına uygun olup her türlü yükü taşıyabiliyor.

Otomobilin arka kısmına monte edilen PEUGEOT eM02 FS Powertube MTB elektrikli bisiklet devreye giriyor. Peugeot eM02 FS Powertube MTB gelecek nesil Peugeot elektrikli bisikletlerinin öncüsü niteliğini taşıyor. Şasi içine entegre edilen kompakt boyutlu piller sayesinde elektrikli bisiklet şık, zarif ve sportif görünüm sunuyor. Çift amortisörlü yapı asfalt dışı yollardaki macera keşiflerini desteklerken saten gri destekli sarı renk konsept otomobil ile olan tasarım bütünlüğünü sağlıyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.