Peugeot Rifter bekleyenlere haber var: Yeni Rifter ne zaman geliyor?

Peugeot’nun yeni nesil binek ve hafif ticari aracı Rifter için en son haber yine Fransa’dan geldi. Peugeot ve Citroen’in yanı sıra Opel için de üretilecek olan Rifter ailesi için uluslararası basın test sürüşleri temmuz ayında başlayacak. Yeni Peugeot Rifter 2018 yılında Türkiye’de yola çıkacak şekilde hazır olacak. Aracın Türkiye’ye gelişi bu yılın son çeyreğini bulacak.

En büyük rakipleri Türkiye’de üretilen modeller olacak.

Yeni Rifter 2018 için Türkiye paketi, Türkiye fiyatı henüz belirlenmiş değil. Uluslararası test sürüşlerinin arkasından Peugeot Türkiye bu detaylar için Fransızlarla masaya oturacak. Detaylar önümüzdeki süreçte netleşecek. Fakat araçta Fransız şirketin başarılı ve az yakıt tüketen ödülü motor seçeneklerinin kullanılması sürpriz olmayacak.

Aracın üç marka için de kullanılacak olması, biraz daha “ince operasyon” gerektirecek. Bir tür şirket içi rekabet yaşanacak. Yani Peugeot 3008, Opel Grandland X modellerinde olduğu şekilde …

PSA Grubu yeni nesil aracında 4×2 çekiş sisteminin yanı sıra 4×4 çeker seçeneği de üretecek. Bu sayede yeni nesil crossover araç trendine de hitap etmeyi düşünüyor.

PSA Grubu, önceki yıllarda TOFAŞ ile yaptığı anlaşmayla Fiat Mini Cargo projesinin katılımcısıydı. Bu ortaklığın PSA ayağı olarak Peugeot Bipper ve Citroen Nemo modellerini Türkiye’den temin ediyor ve bütün Avrupa’da satışa sunuyordu. Yeni nesil Mini Cargo için TOFAŞ ile anlaşmayı yenilemeyen PSA, Opel’i de dahil ettiği ortaklığında yeni nesil ticari aracını kendi içinde geliştiriyor.

Türkiye’de üretilen Fiat Doblo ve Ford Tourneo modelleriyle rekabet edecek olan araçlar, şimdiden ilgi çekiyor.

Fransız şirket henüz yeni modelle ilgili satış hedefi gibi detayları da açıklamadı ama bu alanda asıl atağını 2019 yılında baylatacak.

Peugeot’dan yeni bir araç: Rifter

Fransız markanın önümüzdeki yıllarda Türkiye’de nasıl bir satış planına sahip olduğunu Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, yılbaşında şöyle anlatmıştı.

Peugeot’nun Türkiye’deki Orta Vadeli Planında neler var?

Peugeot Türkiye Planı: 5 yıl sonra, 5. büyük olacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.