Peugeot Rifter ve hafif ticari ailesi yeni yüzleri ve özellikleriyle geldi

Peugeot Türkiye, satıştaki 12 modelinden sekizini yenilediği 2024 yılında 5 yeni hafif ticari aracını birden tanıttı. Yenilenen Peugeot Ticari araç ailesinde Rifter ve  Expert Traveler gibi binek modeller ile van ve minibüs modelleri de bulunuyor. Markanın tasarımında ve teknolojik donanımlarında kalem oynattığı modeller Rifter, Partner Van, Boxer Van, Expert ve Expert Traveller oldu.

Makyajlı Rifter fiyatı 1.2 milyon TL’den başlıyor. Partner Van en hesaplı Peugeot hafif ticari olarak 913 bin 5000 TL’den lansmana özel etiketlendi.

5. yılında facelift geçiren Rifter, iş gereği yükleme alanına ihtiyacı olan kullanıcıların ayrıca bir otomobile ihtiyaç duymadan aileleriyle birlikte kullanımı için uygun SUV tasarımı ve modüler yapısıyla öne çıkıyor.

Türkiye Peugeot dünyasında 4. büyük pazar oldu.

Makyajlı Partner Van, Comfort donanımı, Van gövde tipi ve uzun şasisiyle 913 bin 500 TL’den satışa çıktı.

Standart ve Uzun olmak üzere iki farklı versiyonu olan yeni Expert Van ise, geniş yükleme hacmi ve yükleme kolaylığı arayan kullanıcılar için hem şehir içi hem de şehir dışında kullanım kolaylığı sağlıyor.

Expert ürün gamının zirvesini temsil eden 8+1 oturma düzenine sahip Expert Traveller, yarı otonom sürüş özelliğinin yanı sıra yeni Dijital PEUGEOT i-Cockpit’i, ısıtmalı direksiyonu, 10 inç dijital ön gösterge paneli, 10 inç dokunmatik ekranı ve 180 derece arka kamerası ile üst düzey donanımlara sahip.

Farklı yükleme hacmi ihtiyaçlarına sahip ve uzun yolda konfor arayan kullanıcılar için geliştirilen yeni Boxer Van da, sürüş destek sistemleri, Eat&Work koltukları, 17 metreküpe varan yükleme hacmi ve otomatik şanzıman seçeneğiyle ticarete yön veriyor.

2023 yılında 20 bin adetin biraz üzerinde hafif ticari araç satan Peugeot Türkiye, 2024 yılında da benzeri satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

 

Fransız markanın 2023 yılını hafif ticari araçta iki yerli üreticinin ardından 3’üncü sırada tamamladığını söyleyen PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “Bu yıl da hafif ticari araç pazarında yüzde 7-7.6 arasında bir pay hedefliyoruz. Geçtiğimiz seneyi 20 bin 83 adetlik hafif ticari araç satışı ile kapatmıştık. Toplam pazarın yüzde 22’sini hafif ticari araçlar oluştururken bizde bu oran yüzde 26 olarak gerçekleşmişti. Bu oranı 2024’te de, yine pazarın üzerinde olacak şekilde korumayı hedefliyoruz. PEUGEOT Türkiye olarak çıktığımız yerden inmeyi düşünmüyoruz. 2024 yılı ocak-nisan ayları arasında 20 bin 900 adetlik toplam satışa ulaştık, bunun 16 bin 757 adedi binek modellerimizden, 4 bin 143 adedi de hafif ticari modellerimizden geldi. İlk 4 aylık dönemde toplam pazardaki sıralamamızı korumaya devam ediyoruz. Bu yıl binek modellerimiz için başlattığımız elektrikli atağı, ilerleyen dönemde hafif ticari araç modellerimiz ile devam edecek.”

Rifter sahipleri 11 bini geçti

”11 bin 86 adetlik satışımız ile Rifter modelimiz geçtiğimiz yıl toplam hafif ticari araç satışımızın yarısından fazlasını oluşturdu ve yılı segmentinin lideri olarak tamamladı. Bu yıl da yeni Rifter ile satışlarımızın içerisindeki oranı daha da artırmak istiyoruz” dedi.

Makyajlı Rifter Türkiye’de Allure ve GT olarak iki farklı donanım seçeneğiyle satışa çıktı. Araçta, ortada yeni PEUGEOT logosu ve yeni ön ızgara en dikkat çeken yenilik. Ayrıca yeni model, markanın ikonik üç pençeli ışık imzasını da taşıyor. Yeni Haki Yeşil renk de çok iyi duruyor.

Geniş çamurluk kemerleri, yan korumaları, parlak siyah tavan rayları ve yerden yüksek yapısı, aracın “outdoor” kullanımına uygun olduğunu vurguluyor.

Yeni bir ön konsolla geliyor. Yeni konsol, PEUGEOT i-Cockpit® esas alınarak tasarlandı ve orta konsolun üst kısmında tamamen yeni 10 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip.

Zenith cam tavan, ışık kemeri ve entegre eşya rafları bulunan cam alan, kabini aydınlık ve ferah yapıyor.

Entegre kumandalara sahip deri kaplı ve ısıtmalı direksiyon simidi araca değer katacak kadar iyi.

Rifter’da, Yorgunluk Tespit Sistemi, Genişletilmiş Aktif Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Aktif Şerit Takip Sistemi, Aktif Tam Durdurma Güvenlik Freni, Adaptif Cruise Control gibi birçok sürüş destek sistemi; 180° Geri Görüş Kamerası ve park sensörleri yer alıyor.

130 HP güç ve 300 Nm tork üreten 1.5 litre BlueHDi motorla sunulan yeni Rifter’da 6 ileri manuel ve 8 ileri EAT8 otomatik şanzıman arasında seçim yapılabiliyor. 1 milyon 200 bin TL ile 1 milyon 460 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı.


Yeni Partner Van 4.4 m3 yükler sırtlanabilir

Yeni Partner Van yeni ön ızgara tasarımı, yeni marka logosu, LED farları ve yeni 3 pençe aydınlatma odaklı yenilenmeden payını almış. Model, Tekno Gri, Buz Beyazı olmak üzere 2 farklı renk seçeneği ile seçilebiliyor. i-Cockpit®, konsolun ortasında ve üstte yer alan, tüm yeni özellikleri kapsayan 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekrana kavuştu.

Opsiyonel olarak tamamen dijital renkli gösterge paneli satın alınabilir oldu. Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı, akıllı telefon içeriğinin, kablo bağlantısı olmadan orta ekrana aktarılmasını mümkün kılıyor. Yeni Partner Van’da ayrıca iki adet USB soketi de bulunuyor.

 

Yeni Expert Van 1.90’a yükseldi

Yeni marka logosu ve 3 pençe ışık detayıyla dikkat çeken Expert Van, yeni ön ızgara tasarımı ile de ‘yeni’ olduğunun altını çiziyor. i-Cockpit ve kablosuz şarj sistemine sahip olan araçta, beyaz piktogramlı LCD gösterge paneli ve 5 inçlik SD ekran kullanılıyor.

Standart ve Uzun olmak üzere iki farklı versiyonu olan yeni Expert Van, 1.9 metrelik yüksekliğinde. Yeni Expert Van ailesi iki farklı motor seçeneğiyle 1 milyon 58 bin TL ile 1 milyon 173 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. 1.5 litrelik BlueHDi motorla sunulan Standart versiyon 120 beygir gücünde. 145 beygirlik 2.0 litre BlueHDi motor ise sadece Uzun şasi seçeneğinde sunuluyor.

Yeni Expert Traveller yarı otonom sürüşe hazır

Expert ürün gamının zirvesinde yer alan yeni Expert Traveller, LED farları, yeni ön ızgara tasarımı, yeni PEUGEOT logosu ve yeni 3 pençe ışık imzası ile yenilenmeden payını alıyor. Yeni i-Cockpit’in kullanıldığı araçta ısıtmalı direksiyon, kablosuz Mirror Screen, 10 inç dijital ön gösterge paneli, 10 inç dokunmatik ekran ve 180 derece arka kamera gibi üst düzey donanımlar yer alıyor.

8+1 kişilik yolcu kapasitesine sahip yeni Expert Traveller, cam tavanıyla ferah bir yolculuk, yarı otonom sürüş özelliğiyle de ekstra güvenlik sağlıyor. 1 milyon 650 bin 500 TL etiketle satışa sunulan Expert Traveller’da kullanılan 2.0 litrelik BlueHDİ motor ise, 180 HP gücünde ve EAT8 otomatik şanzımanla birlikte kombine ediliyor.

Yeni Boxer Van: 2.2 lt’den iki ayrı güç

180 ve 140 beygir gücündeki 2.2 litrelik verimli dizel motorunu kullanan Boxer Van, yeni bir döneme giriyor. 15 m3 ve 17 m3 yükleme hacimleri sunulmaya devam ederken yeni bir yükleme hacmi de kazandı. 

Yeni PEUGEOT Boxer Van ile direksiyon simidi, gösterge paneli ve multimedya ekranı, Eat&Work koltukları ve kapı panelleri kapsamlı bir şekilde yenilendi.

Elektrikli direksiyon sistemi, yüksek hızlarda daha keyifli bir sürüş ve düşük hızlarda manevra yaparken daha fazla konfor için destek seviyesini otomatik olarak aracın hızına uyarlıyor.

Donanıma bağlı olarak yeni i-Cockpit sunuluyor. Tamamen dijital 7 inçlik gösterge paneli ile 10 inçlik merkezi dokunmatik ekranla donatılan yeni Boxer Van, kablosuz mirror screen (Apple CarPlay ile AndroidAuto) özelliğini de içeriyor.

Cruise Control, Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Aktif Şerit Takip Sistemi, Acil Güvenlik Freni gibi sunduğu sürüş destek sistemleriyle güvenli bir yolculuk sunuyor.

Yeni PEUGEOT Boxer Van, L4H2 (15 m3) veya L4H3 (17 m3) olarak sunuluyor. Yeni Boxer Van, 2.2 BlueHDi motor ile 140 HP ve 180 HP gücündeki 6 ileri manuel veya 180 HP gücündeki 8 kademeli otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. Yeni PEUGEOT Boxer Van Türkiye’de 1.270.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.