Peugeot’dan Cenevre çıkartması

Cenevre Otomobil Fuarı 88. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Avrupa’nın bu önemli buluşmasında 100’ün üzerinde yeni model lansmanı yapılacak.
Bu lansmanlardan üçü de Fransız otomotiv devi Peugeot imzasını taşıyacak. Fuardaki Peugeot standında yeni 508, yeni RIFTER ve RIFTER 4×4 Concept olmak üzere 3 dünya lansmanı gerçekleştirilecek.
Fuardaki lansmanların en önemlilerinden biri olmaya aday olan yeni Peugeot 508, D segmentinin standartlarını yeniden belirlemeye aday. Yeni 508, hem önde hem arkada yakaladığı yenilikçi çizgilerini, motor-şanzıman, konfor, güvenlik ve mobilite donanımlarıyla bütünleştirerek, Peugeot severlere yepyeni bir kapı açacak.
Peugeot’nun bir diğer lansmanı ise yeni Peugeot RIFTER olacak. Dinamik tasarımı kadar sağlam görünümüyle hem iş hem ticaret amaçlı kullanılabileceğini gösteriyor.
Markanın üçüncü önemli modeli ise henüz konsept olarak ortaya çıkan Rifter 4×4. Her türlü arazi şartlarında maceracının keşiflerini desteklemek üzere tasarlanan Peugeot RIFTER 4×4 Concept tüm tekerleklerden çekiş, özel lastikler ve 80 mm artırılmış yerden yükseklik gibi özelliklerle öne çıkıyor.
Peugeot Design Lab bölümünde Beneteau için geliştirilen Sea Drive Concept, Peugeot marka ürünler ve elektrik destekli scooter ile katlanan bisiklet gibi özel ürünler de sergileyecek olan Peugeot, aynı zamanda 208 WRX, 308 TCR ve 208 ile 308 GTi by Peugeot Sport olmak üzere Peugeot Sport’un geliştirdiği araçları da ziyaretçilerle buluşturacak.
Peugeot ayrıca üç tekerlekli scooter Yeni Emerald Crystal Peugeot Metropolis’i de Cenevre’de sergileyecek. Ayrıca Peugeot bisikletler de fuarda yerini alacak.
5 kapılı coupe tarzında sedan, markanın en güncel konsept otomobili Instinct’ten esinlenilen yeni Peugeot 508 dikey konumlu LED gündüz farları, geniş hava girişleri gibi agresif tasarım çizgileriyle öne çıkıyor.
Arkadan bakıldığında üç bölüm olarak tasarlanan ve ince yapısıyla ön farların tasarım dilini devam ettiren üç boyutlu tam LED stop lambalarının arasını boydan boya dolduran parlak siyah panel dikkat çekiyor.
Peugeot i-Cockpit®; iki kenarı düz kompakt boyutlu direksiyon simidi, altında yedi adet piyano tipi düğmelerin yer aldığı 10 inç büyüklüğünde kapasitif HD dokunmatik ekran ve 12,3 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü yükseltilmiş gösterge paneli olmak üzere üç temel yapı elemanını bünyesinde barındırıyor. Kokpit “Boost” ve “Relax” olmak üzere  iki farklı ortama dönüşebiliyor. Sürücü, ECO, Sport, Comfort ve Normal olmak üzere 4 farklı sürüş modu üzerinden aracın sürüş stilini ayarlayabiliyor.
Yeni Peugeot 508 en güncel teknolojilerle donatıldı. Yeni sekiz kademeli EAT8 otomatik şanzıman 180 HP ve 225 HP gücündeki PureTech benzinli motorlar dışında 130 HP, 160 HP ve 180 HP gücündeki BlueHDi dizel motorlarda satın alınabilecek.
Aktif Süspansiyon Kontrolü (bazı versiyonlarda sunuluyor) ve çok kollu arka aks dinamizm, konfor ve güvenlik arasındaki mümkün olan ideal dengeyi tesis ederken yeni Gece Görüş Sistemi 200 metreye kadar mesafedeki canlıları algılıyor.
Yeni Peugeot 508 markanın global pazarlardaki sınıf atlama stratejisini en iyi şekilde yansıtıyor. Bu, Alcantara® ve Napa döşemeler kadar Focal® imzasını taşıyan premium ses sistemi de dahil kullanılan malzeme kalitesiyle kendini gösteriyor.
Markanın bir diğer fuar şovmeni yeni Rifter olacak. Yeni Peugeot RIFTER, 5 veya 7 koltuklu olmak üzere iki farklı gövde uzunluğuyla yola çıkacak. 110 HP ve 130 HP güç seçeneklerine sahip 1.2 PureTech benzinli ve 75 HP, 100 HP ve 130 HP güç alternatiflerine sahip 1.5 BlueHDi dizel motor seçenekleriyle satışa çıkacak.
Üçüncü büyük lansman ise markanın yeni 4×4 konsept aracına yapılacak. Yeni Peugeot RIFTER 4×4 Concept, her türlü yol şartlarında maceracıların keşiflerini desteklemek üzere tasarlandı.
Dangel tarafından geliştirilen tüm tekerleklerden çekiş, özel lastikler ve 80 mm artırılmış yerden yükseklik gibi özelliklerle donatılan Peugeot RIFTER 4×4 Concept zorlu arazi şartlarına uyum sağlamaya aday. Tavana monte edilen Overland Özel Çadır keşiflerin yarıda kalmasını önlüyor.
Maceraları daha da ileriye götürmek üzere pilleri doğrudan şasiye entegre edilmiş olan Elektrikli Dağ Bisikleti Peugeot eM02 FS Powertube devreye giriyor. Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan elektrikli bisiklet Peugeot eBikes geleceğinin öncülüğünü üstleniyor.
Yeni Peugeot Lion: Yeni marka elçisi. Markanın gururunu simgeleyen bu ‘Aslan’, Peugeot standardını, 200 yılı aşan geçmişi gözler önüne seriyor. Profilden görünen aslan logosu ilk olarak 1858 yılında yaratıldı ve 160 yıldır markayı sırtında taşıyor. Logo, marka tarafından üretilen Peugeot testere bıçaklarının üç özelliğini simgeliyor: esneklik, dişlerin kuvveti ve kesme hızı. Ok ise hız kavramını temsil ediyor. Peugeot Design Lab tasarımcıları tarafından tasarlanan bu ‘Aslan’, 12,5 metre uzunluğu ve 4,8 metre yüksekliği ile sanatsal bir anıt özelliği taşıyor.
Global Brand Design stüdyosu tasarımcılarının görevi, Peugeot bilgi birikimi ve deneyimini otomotiv dışı müşterilere aktarmak. Peugeot tarafından Beneteau için geliştirilen Sea Drive Concept yat dünyasına tamamen yeni sürüş deneyimi kazandırıyor. Kompakt boyutlu direksiyon, yükseltilmiş gösterge paneli ve piyano tipi düğmelere sahip dokunmatik ekran gibi özellikleri bünyesinde barındıran Peugeot i-Cockpit®, Ship Control® ile birleştiriliyor. Her iki dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getiren Sea Drive Concept, yat endüstrisindeki kokpit mimarisinin gelecekteki görünümünü gözler önüne seriyor.
Peugeot Design Lab aynı zamanda Peugeot bisikletlerini geliştiriyor ve mobilite çözümleri tasarlıyor. Elektrik desteği ile donatılan ve Micro ile birlikte geliştirilen e-Kick scooter ve Peugeot eF02 katlanır bisiklet Cenevre’de sergilenecek. Söz konusu mobilite çözümleri, aracı park ettikten sonra kalan son birkaç kilometreyi kat etmek için mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor.
Peugeot Design Lab aynı zamanda Peugeot Legend serisi ile valiz, matkap, tuz ve karabiber değirmenleri, saatler ve kıyafetler olmak üzere Peugeot marka imaj ürünleri de geliştiriyor. Ayrıca fuarda 208 GTi için tasarlanan özgün bir sörf tahtası da sergilenecek.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.