Pistte rekor kıran en güçlü 7 kişilik SUV, şimdi yola çıkıyor

Skoda’nın Paris Otomobil Fuarı’nda sergilediği Skoda Kodiaq RS, marka tarihinin en güçlü dizel motoru ile yola çıkıyor. SUV sınıfında performans arayanlar için 7 kişilik yolcu kapasitesiyle Kodiaq RS’i sahaya sürmeye hazırlanan Skoda; ayrıca fuarda gelecekte yollara çıkacak hatchback modelinden izler taşıyan Vision RS konsepti ni Paris Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşturuyor.

Paris Otomobil Fuarı galeriye buradan ulaşabilirsin

Kodiaq RS’te 2.0 litrelik motordan 240 HP güç ve 500 Nm tork elde ediliyor. Skoda’nın bu performanslı modeli, 7 ileri DSG bazlı şanzımanla, dört tekerlekten çekişle birlikte 0-100 km saat hızlanmasını 7 saniyede gerçekleştiriyor.

Maksimum hız 220 km/saat ile sınırlanmış vaziyette. Bilindiği gibi Kodiaq RS, ünlü Nurburgring pistini rekor zamanda tamamlayarak hantal algısı oluşan 7 koltuklu SUV’lerin gerektiğinde ne kadar dinamik olabileceğini göstermişti.

Yeniden tasarlandı

Kodiaq RS’te baz modele göre yeniden tasarlanan ön ve arka tamponun yanı sıra, açıkça görülen çift egzoz aracın sportifliğini daha da belirgin hale getiriyor.

20 inç alaşım jantlara ve kırmızı kaliperlere sahip olan Kodiaq RS, 240 HP güç üreten motoruyla da ön plana çıkıyor.

Aerodinamik bir tasarıma sahip Vision RS, ince farları ve akıcı çizgileriyle dinamik bir tarza sahip.

Teknoloji ve tasarım şovu yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.