Porsche Cayenne ekimi bekliyor

Porsche’nin, ilk kez satışa çıktığı 2002 yılından bu yana önemli başarısı elde eden SUV modeli Cayenne yenilendi. Bugüne kadar iki nesli ile dünya genelinde 579 bin satış rakamına ulaşan ve Porsche’nin en beğenilen modelleri arasında yer alan Cayenne sürücüsüne, yenilenen tasarımı ve teknolojisi ile artık daha dinamik ve daha verimli bir sürüş sunuyor. 

Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel, Cayenne S Diesel ve ilk kez satışa sunulan Cayenne S E-Hybrid versiyonları ile sunulan Yeni Cayenne Ailesi, ilk bakışta daha agresif dış tasarımı ile dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön gövdesi, ızgarası, motor kapağı ve ön tamponda yer alan hava girişleri araca daha dinamik bir duruş kazandırıyor.

Otomobilin iç tasarımında sürücü bölümündeki değişiklikler dikkat çekiyor. 918 Spyder modelinin direksiyonu temel alınarak yenilenen çok fonksiyonlu direksiyonda vites değiştirme özelliği standart olarak sunuluyor.

Cayenne Diesel modelinin 262 beygirgüç üreten 3 litrelik V6 motoru 100 kilometrede ortalama 6.6 litre yakıt tüketiyor.  4.2 litrelik V8 motora sahip Cayenne S Diesel modeli 385 beygirgüç üretirken, 100 kilometrede ortalama 8 litre yakıt tüketimiyle karşımıza çıkıyor.

520 beygirgüç üreten 4.8 litre V8 Bi-Turbo motora sahip olan Cayenne Turbo 0’dan 100 kilometre hıza 4.5 saniyede ulaşırken, azami 279 kilometre hız yapabiliyor.

Türkiye’de Yeni Cayenne modelleri, Almanya ile aynı tarihte Ekim ayında satışa sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.