Premium otomobilde kral Mercedes

Türkiye’de olduğu kadar dünyada da premeium otomobil segmentinde liderlik savaşı sürüyor. Bu keskin liderlik savaşını 2017 yılında 2.4 milyon araç satışına imza atan Mercedes uzandı. Mercedes 2016 yılında 2 milyon 289 bin araç satmıştı. Bu rakamla Mercedes premium sınıfın zirvesini resmen talep ediyor.

Daimler-Mercedes Benz Cars Başkanı Dieter Zetsche ‘nin İstanbul doğumlu olduğunu biliyor muydunuz?

Alman lüks otomobil üreticisi 2017 yılında, uzun çarihindeki en başarılı satış yılını geride bıraktığını açıkladı ve satışlarını yüzde 9.9 artırarak, 2 milyon 400 binden daha çok Mercedes otomobili müşterilerine teslim ettiğini ilan etti. Hem de Başkan Dieter Zeitche’nin kendi sözleriyle.

Mercedes, bu yıl da yeni modelleriyle zirveyi bırakmak istemiyor.

Daimler-Mercedes-Benz Cars Başkanı Zetsche “Böylece bir önceki yılın birim satışlarını bir kez daha aştık. Ana markamız Mercedes-Benz ile 2017’de bir kez daha en çok satan premium marka olduk. Bu başarıdan gurur duyabiliriz. Temel iş alanındaki başarımız, geleceğin hareketliliğini aktif olarak şekillendirmemize temel oluşturuyor” dedi.

İkinci sırada yine bir Alman var

BMW, global lüks otomobil satışlarında Mercedes’in ardından ikinci sırayı aldı.
BMW’nin önünde yılı kapatan Mercedes-Benz, Avrupa, Asya-Pasifik ve NAFTA olmak üzere üç ana bölgedeki başarılarının bir sonucu olarak zirvedeki yerini koruyan premium marka oldu. Üçüncülük ise yine bir Alman Audi’nin oldu.

Zetsche, 2017’de üç uçlu yıldızı bulunan Stuttgart merkezli şirketin premium segmentte başka hiçbir Alman otomobil markasının güçlü bir büyüme kaydetmediğini de ekledi.

Mercedes-Benz, Connected, Autonomous, Shared & Services ve Electric alanlarında öne çıkan şirket stratejisi CASE ile otomotiv endüstrisinin geleceği açısından kritik dört alan üzerinde yoğunlaşıyor.

Bu dört alanın en uygun kombinasyonu müşterilere en ikna edici genel paketi sunmak için çok önemli bir başarı faktörü olacaktır. Mercedes-Benz 2017 yılının en iyi dördüncü çeyreği ile bitmiş ve Aralık ayında satış rekoru kırdı.

Yeni Mercedes C Serisi

Sadece Almanya’da değil, Türkiye’de de lider

2017 yılına gelindiğinde Mercedes-Benz ayrıca Almanya, İngiltere, Fransa, Türkiye, İsviçre, Polonya, Portekiz, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, İspanya, Yunanistan, Güney Kore, Japonya, Avustralya, Tayvan, Hindistan, ABD, Kanada, Meksika ve Brezilya’da premium pazarın lideri oldu. Sadece Çin’deki Mercedes satışları 600 bin adetlere yaklaştı.

Satılan Mercedes modellerinin 620 bin adeti A ve B Klass, CLA ve GLA modellerinden oluştu.

Mercedes’in 2017 yılı Türkiye satışları 25 bin adetin biraz üzerinde gerçekleşti. Bu satışlar içinde C Serisi 10 bin adetle başı çekti. 2018 yılında pek çok yeni modeli Türkiye’ye de getirecek olan Mercedes-Benz’in garajında yeni A Serisi, ilk A Sedan ve makyajlı C Serisi gibi önemli sürprizler bulunuyor.

 

2018 yılında Türkiye yollarına çıkacak bütün otomobil modellerini öğrenmek için

2018’in yıldızları! A Sedan’dan hibrit CR-V’ye 68 yeni otomobil geliyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.