Proje yarışmasına 600 katılım

 

 

Otomotiv endüstrisinde nitelikli ürün ve katma değeri artırma amacıyla bu yıl 3. kez düzenlenecek Türkiye Otomotiv Sektöründe Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması’na 600 proje başvurusu yapıldı.

 

Yarışmaya katılım için belirlenen son tarih olan 14 Mart’a kadar ‘Ar-Ge Proje Pazarı’ için 94, ‘Komponent Tasarım Yarışması’na ise 276’sı öğrenci, 230’u serbest kategori olmak üzere toplamda 600 proje katıldı.

 

Başarılı projeler 17-18 Nisan tarihlerinde Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sergilenerek otomotiv endüstrisinin ana ve yan sanayi firmalarına tanıtılacak. Dereceye girecek projelere toplamda 300 bin TL ödül verilecek. 

 

Tasarım Yarışmasında dereceye giren ve Ekonomi Bakanlığı tarafından uygun görülen başarılı proje sahibi öğrenciler de Bakanlık desteğiyle yurt dışında eğitim şansı yakalayacak.

Proje Pazarında değerlendirmede 60 puanın üzerinde yer alan projeler ödül törenleri sırasında sergilenerek ana ve yan sanayi firmalarına tanıtılacak, üretim için ortam hazırlanacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.