PSA ilk 6 ayda 1 milyon satışa imza attı

Groupe PSA dünya geneli satışları, koronavirüs kriziyle bağlantılı olarak Haziran ayında Mayısa göre iki katına çıktı. Ancak geçen yılın ilk 6 ayına göre yüzde 45.7 kayıpla satışlar 1 milyon 33 oldu.

Bu rakamda PEUGEOT 109 bini Haziran olmak üzere 6 ayda 445 bin satış rakamı elde etti. CITROEN 73 bini Haziran olmak üzere 303 satışa imza attı; DS ise 3 994 adedi Haziran olmak üzere 18 813 adetlik satış gerçekleştridi. OPEL VAUXHALL markasının Haziran ayı satış rakamı 44 724; 6 aylık satış rakamı ise 266 118 oldu.

Peugeot, azalan pazarda fiyatlarını, sınıf atlama stratejisini ve elektrifikasyon stratejisini korurken; sipariş portföyünü yüzde 42 artırıyor. İspanya ve Portekiz’de ilk sırada olan Peugeot, Fransa (+0,2 puan), İtalya (+0,3 puan) ve Avusturya’da (+0,2 puan) olmak üzere pazar payını artırıyor. Peugeot, elektrikli binek ve hafif ticari araçlardan oluşan yeni ürün gamıyla hızlı bir başlangıç yaptı.

Citroën, 2020 yılında tamamen elektrikli ulaşım aracı Ami dışında SUV C5 Aircross Hybrid, ë-Jumpy, ë-SpaceTourer ve tamamen elektrikli yeni ë-C4 gibi modellerle elektrikliye geçiş hamlesini başlattı.

Citroën; İtalya (+0,2 puan), İspanya (+0,2 puan) ve Almanya (+0,1 puan) olmak üzere büyük pazarlardaki payını artırdı. Marka çevrimiçi satışlar ve yeni C3 dahil yeni ürün tanıtımlarıyla hamlesine devam ediyor.

DS Automobiles performansı özellikle yeni elektrikli modeller (satışların %33’ü) tarafından desteklendi.

Opel/Vauxhall, ürün gamını geleceğe yönelik modeller ve motorlara yeniden şekillendirdi. Ürün gamındaki bazı yüksek emisyonlu modelleri programdan çıkarması satışlara olumlu yansırken CO2 emisyonlarında düşüş sağladı.

Öte yandan her ikisi de elektrikli versiyona sahip Grandland X ve yeni Corsa gibi yeni modellerin satışları zorlu geçen 2020’nin ilk yarısında olumlu gelişme gösterdi. Aynısı hafif ticari araç satışları için de geçerli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz