Radyogedik Otoajanda Konuk Çetin Kardeş-Honda Türkiye

Türkiye motosiklet satışları 2018 yılına göre yüzde 20 civarında daralıyor. 2018 yılında 125 bin adetlerde seyreden 55 cc ve altı hariç motosiklet satışlarının bu yıl 105 bin adetlere gerilemesi bekleniyor. Bu daralan pazarda Honda Motosiklet kendini şanslı sayıyor. Model çeşitliliği, etkinlikleri, kampanyaları ve müşteri bağlılığı ile 25 bin adetlik satıya ve yüzde 25 pazar payına uzanmayı hedefliyor. Geçtiğimiz hafta Milano’da düzenlenen dünyanın en büyük motosiklet fuarı EICMA 2019 ‘da Honda Motosiklet Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Çetin Kardeş ile konuştum, fuarı birlikte keşfettik. Honda’nın 2020 yılı yeniliklerini kendisinden detaylı olarak dinledim. Sonra da Radyogedik Otoajanda programında görüşmemizi yayınladık.

Çetin Kardeş, yepyeni süperspor modelleri CB1000RR-R modelinden başlayarak, yeni modellerinin ne zaman Türkiye’Ye geleceğini anlattı. Eski Africa Twin sahiplerine özel düzenlenecek yeni tanıtımlardan söz etti. Şubat ayındaki İstanbul Motosiklet Fuarı’nda bütün bunları sergileyeceklerini dile getirdi.

Geçtiğimiz perşembe günü Çetin Kardeş ile Milano’da yaptığımız görüşmeyi RADYOGEDİK/OTOAJANDA haftalık söyleşimizde yayınladık.

Çetin Kardeş, 2020 öngörülerini de anlattı. Buna göre Türkiye motosiklet pazarı 2020 yılında yine 100 bin adet sınırında gezinecek. İşte tüm detaylar podcast yayınımızda…

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.