Rakipsiz Tesla Electric GT Race Car

900.000 euroluk sponsor bulduğunuzda, bu şansı GT3 te yarışmak için mi, yoksa geleceği belli olmayan TESLA ile yarışarak mı değerlendirmek istersiniz? Peki evet derseniz, Tesla Electric GT Race Car rakipsiz bir yarış aracı olabilir mi?

Motorsporları kategorileri içerisinde GT3 olarak adlandırılan klasmanda genellikle Porsche, Lamborghini, Ferrari ve Aston  Martin gibi süpersport markalar konumlanıyor. Elektrikli araç markası Tesla, sessiz sedasız bu geleneksel markaları tehdit edecek bir çalışmanın içerisinde. Resmi olarak henüz açıklanmamış olsa da Tesla 780 hp gücünde bir süper sporcu hazırlıyor.

Tesla’nın sporcusu piste hazırlanıyor

Aracın tüm bileşenleri karbon fiber gibi hafif alaşım kompozitlerden oluşturulup, genişletilmiş çamurlukları, büyüyen yarış frenleri ve takla kafesi gibi her yarış otomobilinin temel DNA’sı enjekte edilmiş durumda.

Elektrikli sporcu yol testlerine çıkmaya başladı

Fakat Rakipsiz Tesla Electric GT Race Car modelinin yarış otomobiline dönüşen gövdesinden çok daha önemli bir gelişme bilgisini öğrendik.

Milyon dolarlık süper otomobillerin daha da hızlandırılmış versiyonlarıyla yarışa çıkacak Tesla GT‘nin üzerindeki piller, standart yol versiyonlarında kullanılanlarla hemen hemen aynı. Sadece bu pillerin biraz daha güçlendirilmişi. Bu da caddelerde gördüğümüz Tesla modellerinin potansiyel gücünün ne kadar yüksek olduğuna işaret ediyor.
Motor sesi ve gürleyen egzostlara sahip olmadığı için ses mühendisleri elektrikli araçlara hoparlör sistemi ve gittiklere hıza uygun ses efektleri ekleyecek ki aracın hız duygusu da algılanabilsin diye.

Tesla Electric GT Race Car için ses mühendisleri özel hoparlörlerle hız algısına vurgu yapan ses yaratacaklar

Seri üretimdeki diğer elektrikli markaların hiçbiri yarış otomobili olacak performans kriterlerine göre üretilmediği için, Tesla zirvede tek başına. Bu durum Tesla markasının kendi yarış kupasını oluşturmasını da beraberinde getirdi.

Tesla GT’nin kokpiti “sıradan”

16 araçtan oluşması planlanan Tesla Cup, araç başına 900.000 Euro’luk bir sponsorluk gerektiriyor. Motor ısısı yükseldikçe performans kaybetmeyen, karmaşık mekanikleri olmayan, tork canavarı ve kesintisiz hızlanma sağlayabilen Rakipsiz Tesla Electric GT Race Car pistlerde kendine şans arıyor.

Tesla, yarışçı GT modelinde uyguladığı renk kombinleriyle pistleri şenlendirecek.

En önemli soru ise 900.000 euroluk sponsor bulduğunuzda, bu şansı GT3 heyecanında yarışmak için mi kullanırsınız, yoksa henüz yolunda tek başına yürüyen TESLA ile mi kendinize şans ararsınız ?

Teknoloji ve zorlu pist şartlarının yanında Tesla markasının aşması gereken en büyük zorluk bu gibi görünüyor.

Otomotive yön veren kadınlar

Üç kişilik Toyota ilk kez sahnede

Patron otomatik pilota geçti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.