Real Madrid 20 yıl sonra BMW’yi seçti

Dünyanın en büyük spor kulüplerinden Real Madrid CF, araç filosunu elektrikli BMW modelleriyle yeniledi.

Spor dünyası ve otomotiv endüstrisinin arasındaki bağlar güçlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde TEMSA, Türkiye Basketbol Federasyonu ile anlaşma imzaladı. Bu sezonun başında ise Honda ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü arasında bir iş birliği yapılmıştı. Türkiye örneklerinin dışında bir haber de dünyanın en büyüklerinden geldi.

Real Madrid, araç filosu tercihini BMW’den yana kullandı

Real Madrid, son 20 yıldır Audi ile iş birliği yapıyordu. Uzun bir sürenin ardından tercihini yine bir Alman otomobil üreticisi olan BMW’den yana yaptı.

Real Madrid’in futbol ve basketbol takımlarından oyuncular ve antrenörler, kulübün tamamen elektrikli bir filoya sahip olma taahhüdünde önemli bir adım olan yeni yüzde 100 elektrikli BMW otomobillerini teslim aldı.

Teslim edilen BMW’ler yüzde 100 elektrikli ürün yelpazesinden iki yüksek performanslı, sürdürülebilir ve yenilikçi otomobil olan BMW iX veya BMW i4 modellerinden oluşuyor.

yeni bmw i4 fiyatı ve özellikleri

Bmw iX ve i4 modellerinin özellikleri

BMW’nin tamamen elektrikli ilk Gran Coupe modeli olan i4 için geliştirilen elektrik motoru, mevcut BMW modellerinde V8 motor seviyesine ulaşan yaklaşık 530 beygirlik bir maksimum güç sunuyor. 0’dan 100’e 4 saniyede ulaşabilen model, 600 kilometrelik bir menzil mesafesine sahip.

Yeni BMW iX xDrive50 ise ön ve arka akslarında yer alan iki elektrik moturu 523 beygir güç üretebiliyor. Dört çekerli sistem 0’dan 100 kilometre hıza yalnızca 4,6 saniyede ulaşıyor. Bu modelin menzili de 600 kilometre civarında seyrediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.