Renault Austral tanıtım tarihine az kala göründü

Kadjar ile oluşan boşluğu doldurmak için ilkbaharda gelmesi beklenen yeni Renault SUV Austral için bekleyiş sona eriyor. Renault, silüet, kamuflajlı ve iç mekan görüntülerinin ardından 8 Mart’taki tanıtım öncesi yeni Austral dış çizimini de yayınladı.

Bugüne kadar dış tasarım ile ilgili en fazla ipucu veren çizimde; Renault’un daha önce belirtmekten çekinmediği yeni tasarım dili açıkça görünüyor. C şeklindeki ışık imzasına sahip LED teknolojili farlar gibi Renault ailesinin unsurları bulunuyor. Geniş ve kare şeklindeki ızgara, üst kısımda farlara kadar uzanan yatay krom çizgiyle bir bütün oluşturuyor.

Megane E-Tech esintilerini bünyesinde barındıran Austral’ın dinamik yapısı, arkaya doğru alçalan tavan ile sportifliğe vurgu yapıyor. Yüksek yan çizgiler, çamurluk çizgileri ve kıvrımları da Austral’in SUV kimliğini ön plana çıkarıyor. Ayrıca, otomobilin aerodinamik verimliliğine de katkıda bulunan; ön ve arka tampon alt kaplamaları, yan hava girişleri, zıt yan korumalar gibi SUV stil özelliklerini içeriyor.

yeni renault austral iç mekanı

Renault Austral iç mekan tanıtım çizimi: Teknoloji kozası

Çizim olarak paylaşılan iç mekânda doğuşu ve ferahlığı simgeleyen koza teması kullanılıyor. OpenR teknolojisiyle de Megane E-Tech gibi ailenin diğer yeni üyeleriyle aynı teknolojiyi paylaşıyor.

Renault, tamamen yeni bir model olarak C-SUV rekabetine dahil olacak Austral’de tek bir ayrıntıyı bile atlamak istemiyor. Renault tasarım ekibi, Austral’in yolcu kabininde; enerjik görünüm, rahatlık hissi ve kalite detaylarının en iyi şekilde ortaya çıkması için çalışmalarını sürdürüyor.

Henüz çizimi paylaşılan Austral’in iç tasarımı tüm geleneksel SUV özelliklerini taşıyor. Yolcu kabinine bakıldığında segmentinin üzerini hedefleyen premium esintilerinin kabinde yer aldığı görülüyor.

İç Mekan Hakkında Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin Tıklayabilirsiniz

Leave A Reply

Your email address will not be published.