Renault büyük SUV’una teknoloji dopingi yapacak


2008 yılında ilk kez üretilen Koleos, 2011 ve 2013 yılında facelift yaşadı; 2016’da ise yeni nesil olarak yola çıktı. Şimdi 2020 yılı için bazı geliştirmeler yaşanıyor. Renault büyük SUV’una teknoloji dopingi yapacak. Renault Koleos test modelinde kamuflajlı olarak fotoğraflandı. Peki yeni Renault Koleos modelinde neler değişecek? Renault Koleos Avrupa’da geçen yıl 19 bine yakın satış rakamına ulaştı. Captur ve Kadjar modellerinin üzerinde yer alan Koleos, büyük Fransız SUV modellerinden aldığı payla markayı çok da memnun etmiyor olmalı. Aslında Nissan X-Trail modeli platformunda geliştirilen model öncekilerden daha farklı bir dinamizme sahip.

Renault büyük SUV’una teknoloji dopingi yapacak

Renault Koleos Avrupa’da geçen yıl 19 bine yakın satış rakamına ulaştı. Captur ve Kadjar modellerinin üzerinde yer alan Koleos, büyük Fransız SUV modellerinden aldığı payla markayı çok da memnun etmiyor olmalı. Aslında Nissan X-Trail modeli platformunda geliştirilen model öncekilerden daha farklı bir dinamizme sahip.

Makyaj çalışmaları bunu kapsıyor olabilir. Önde ve arkada oluşturulan kamuflajın sadece tasarım değil teknolojiye yönelik yenilikler içermesi olası. Nihayetinde otonom sürüşe adım adım geçilen bir dönemdeyiz.

Zira Koleos 2016’da Laurens van den Acker imzasıyla Samsung hatlarından kurtulup güncel bir Renault imzasına dönüşmüştü. Şimdi daha özel detaylara odaklanılıyor olmalı.

Yine de yeni LED farlar, sis farı çevreleyen ve daha dar bir ızgara gelebilir. Ayrıca kapı kollarında, yanlarda daha fazla krom kaplama göreceğiz. Arkada sadece küçük tampon yükseltmeleri olabilir.

Motor serisinde ise bir hibrit veya plug-in hibrit beklentisi de var. Renault Koleos ne zaman makyajını tamamlayacak bekleyip göreceğiz.

Renault büyük SUV’una teknoloji dopingi yapacak.

Önceki İçerikNissan, Fransız şirketin teklifini kabul etmeyecek
Sonraki İçerikYeni CLA Türkiye’ye ne zaman ve hangi motorlarla gelecek
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz