Renault Captur’un eli Outdoor ile güçleniyor

 

 

Renault Captur, Fiat 500L, Nissan Juke, Opel Meriva gibi modellerin rekabeti giderek artıyor. Güngeçtikçe büyüyen segmentte Renault’nun eli Captur serisine eklenen Outdoor adlı yeni versiyonla güçleniyor.

Ailmeye yeni katılan Captur Outdoor, tampon ve jantlarıyla kardeşlerinden dış görünüşyüle hemen ayırt edilebiliyor.

Ama yeni versiyonun bir diğer farkı her türlü koşulda yol tutuşunu optimize eden Extended Grip Sistemi, Captur Outdoor’da standart olarak sunuluyor.

Özel seri Captur Outdoor’da 3 farklı motor seçeneği bulunuyor.

Yine daimi internet bağlantısı da sunan multimedya sistemi olan R-Link standart donanımda yer alıyor.

Captur Outdoor versiyonu 67.800 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa çıktı.

 

YENİ ARACIN DETAYLARINA GELİRSEK

 

Captur ailesinin bu yeni üyesi, önde ve arkadaki tampon korumaları ve 17” siyah renk alüminyum alaşımlı jantları ile çok daha fazla çekiciliğe ve maceracı bir görünüme sahip. Üstelik Outdoor versiyonunda, Clio ailesinde kullanılan özel vernikli Alev Kırmızısı rengi de bulunuyor. Kırmızı detaylar kabin içinde de kullanılmış.

 

Tavan ile gövdenin geri kalanı arasında kontrast oluşturan renklerin seçilmesine imkan sağlayan çift tonlu renk seçimi Captur Outdoor’da standart. Çift tonlu renk seçeneklerinde 10 farklı kombinasyon bulunuyor.

 

Outdoor’da yer alan diğer iç mekan özellikleri arasında kırmızı ön panel detayları ve ‘karbon elyaf’ motifli direksiyon süslemeleri yer alıyor.

 

R-Link ile internet

 

Renault Captur Outdoor’da standart ekipman olarak bulunan dokunmatik ekranlı internet bağlantılı entegre navigasyon multimedya sistemi olan R-Link birçok teknolojik özellik içeriyor. Navigasyon sistemi, canlı trafik bilgisi, radyo, telefon, e-posta, twitter, Facebook, Euronews haberler gibi birçok uygulama aynı sistem üzerinde yer alıyor.

 

Extended Grip Sistemi ilk kez Captur Outdoor’da

 

Farklı koşullarda yol tutuşunu düzenleyen Extended Grip Sistemi, Captur Outdoor’da standart. Bu teknoloji kar, çamur, kum, vs. gibi zorlu koşullarda yol tutuşunu optimize etmek üzere tasarlanan çekiş kontrolünün evrim geçirmiş hali.

 

Sürücü, orta konsolda bulunan bir döner kumanda sayesinde mevcut koşullar için en uygun modu seçebiliyor. Sistemde üç mod bulunuyor: ‘Standart’, ‘Bozuk Zemin’ ve ‘Ekspert’. 

 

Bu ayarlardan ilki kuru, ıslak ve buzlu sert yüzeyler için varsayılan standart ayar.

 

‘Bozuk Zemin’ modu ise Extended Grip sistemini çalışan tekerlekler üzerinde uygulayarak motor torku ve frenleme kuvvetini, ön tekerleklerin daha fazla dönmesi amacıyla otomatik biçimde ayarlıyor. Böylece özel 4 mevsim M&S lastiklerin çamurdan veya kumdan daha etkili şekilde kurtulması ve yolu daha iyi tutması sağlanıyor.

 

‘Ekspert’ modu seçildiğinde ise sürücü, hızlanmak amacıyla motor torkunun iletimini kontrol altına alabiliyor; üstelik bu esnada frenleme kuvvetinin optimizasyonu sistemi tarafından yapılıyor.

 

Extended Grip sistemi, ‘Bozuk Zemin’ veya ‘Ekspert’ modları seçili haldeyken hızın 40 km/s’yi aşması durumunda otomatik olarak ‘Standart’ moda geçiyor.

 

Captur Outdoor’da 3 farklı motor seçeneği

 

Özel seri Captur Outdoor’da 3 farklı motor seçeneği bulunuyor; benzinli 6 ileri çift kavramalı otomatik vitesli 1.2 Turbo EDC 120bg ile birlikte dizel tarafında yakıt tasarrufu ve performansı bir arada sunan 1.5 dCi 90 bg Stop & Start ve 6 ileri çift kavramalı otomatik vitesli 1.5 dCi EDC 90 bg.

 

 

STANDART DONANIMI

 

Renault Captur Outdoor, sınıfı açısından zengin bir standart ekipman seviyesine sahip: R-Link İnternet Bağlantılı Entegre Navigasyon Multimedya Sistemi, otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü, elektronik klima, özel 4 Mevsim lastikler ile 17” siyah renk alüminyum alaşımlı jantlar, viraj içi aydınlatma fonksiyonlu ön sis farları, ön ve arka tampon koruma, arka park sensörü (opsiyonel olarak geri görüş kamerası), hız ayar ve sınırlayıcı, buğu çözücülü elektrikli katlanır yan aynalar, Acil Durum Fren Destekli ABS ile birlikte Elektronik Denge Programı ESC ve Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder), Extended Grip Sistemi, Eller Serbest Renault Kart Sistemi, karartılmış arka camlar, yükseklik ve derinlik ayarlı deri direksiyon, koyu renk iç ambiyans & kırmızı iç dekor paketi.

 

Captur Outdoor versiyonu Ağustos ayı itibariyle Türkiye’de 67.800TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.