Renault Fluence’e rekabetçi etiket

Renault Mais’in Paris ile yaptığı pazarlıklar sonrasında otomobilin Türkiye etiketi 60 bin lira oldu. Fluence Z.E.’nin fiyatı  hükümetin verdiği %3 ÖTV desteğiyle  en üst donanım 110 beygir gücündeki 1.5 dizel motorlu Fluence Privilege modelinin 61.4 bin TL’lik fiyatından bile daha  ucuz  kaldı.

Perakende satışına yılbaşı sonrasında başlanacak modelin teslimatları  Mart ayında start alacak. 2012 sonuna kadar  kamu teslimatları dahil 1.000 adet satış öngörülüyor.

Türkiye fiyatı 60 bin lira olarak netleşen otomobil Fransa’da 5 bin euroluk teşvik sonucu anahtar teslim 21.3 bin  Euro’dan itibaren satılacak.

Bu fiyata bataryanın kira bedelini içeren bir abonman ücreti olarak Avrupa’da aylık 79 Euro eklenirken, bu rakamın Türkiye’de 100 Euro olması öngörülüyor.

Elektrikli Fluence ile 100 kilometrelik mesafe benzinli araçlarla 30 liraya, dizel araçla 20 liranın üzerinde bir maliyetle gidilirken, elektrikli araçlarla yaklaşık 2.5 liraya gidilebilecek. Fluence’ın 160 km menzilli bataryası yaklaşık 4.5 TL’ye şarj oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz