Renault hibrit araçlar Geely ile Asya’ya açılıyor

renault hibrit araçlar

Bir yıl önce dünyanın en büyük pazarındaki faaliyetlerini sona erdiren Renault, Çin’deki faaliyetlerini yeniden başlatmak istiyor. Renault, Çin’li Geely ile hibrit araçlar alanında ortak girişim kurmak için çerçeve anlaşma imzaladı.

Fransız grubun satış ve pazarlamayı üstleneceği anlaşmaya göre Renault, Geely ile bir ortak girişim kurarak; hibrit araçlar alanında Geely’nin teknolojisini, tedarik zincirini ve üretim fabrikalarını kullanarak üretip satacak.

İki araba üreticisi aynı zamanda Geely’nin Lynk & Co markalı hibrit araçlarını Renault’un 20 yıldan fazladır üretim ve satış yaptığı Güney Kore’de ortak olarak yerelleştirme opsiyonlarını değerlendirmek için anlaştı.

Çinli elektronik devi Huawei SUV modeli için tarih verdi

Çin’de Renault markası altında hibrit araçlar

İki ortak, Çin’de yollara çıkacak olan hibrit araç modellerini Renault markası altında ortaklaşa tanıtacak. Reuters’de yer alan habere göre Renault ve Geely de bu ortak girişim aracılığıyla tamamen elektrikli araçlar geliştirmeyi düşünüyor.

Başlangıçta Çin ve Güney Kore’ye odaklanacak olan ortaklığın, daha sonra hızla büyüyen Asya pazarlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor.

Bu yeni ortaklığın Fransız grubun Nissan ile ortak operasyonlarını nasıl etkileyeceği veya Renault-Geely ortak girişiminin araçlarının hangi fabrikalarda üretileceği ise henüz belli değil.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz