Renault ikinci el araç satışı için şirket aldı

Renault ikinci el otomobiller konusunda uzman Carizy şirketini bünyesine kattı. Renault Grubu, büyümekte olan ve potansiyeli yüksek pazarlarda varlık gösterme stratejisi çerçevesinde; Fransız Carizy’yi satın aldığını duyurdu. Bu satın alma işlemi sonrasında Grup, ikinci el pazarında hızla yer edinmek için gereken bilgi birikimi ve becerileri bünyesine katmış oldu.

Carizy’nin uzmanlığı, Renault’nun profesyoneller arasında; (B2B) ve profesyoneller ile özel kişiler (B2C) arasındaki ikinci el araç satışlarındaki köklü bilgi birikimini ve satış ağını tamamlıyor. Güvenilir ikinci el alışverişi yapmak isteyen müşteriler; ikinci el satışlarında aracılık yapan, tam destekli, güvenli ve dijital bir müşteri deneyimi sağlayan CARIZY’nin hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Renault Grubu Fransa Pazarı Kıdemli Başkan Yardımcısı Philippe Buros; “CARIZY’nin satın alınması, Renault’nun gelişmekte olan; büyük bir potansiyele sahip ikinci el araç satışı pazarında varlık gösterme stratejisine uygun olarak gerçekleştirilmiştir. CARIZY ile birlikte, maksimum sayıda müşteri için yenilikçi, eksiksiz ve dijital hizmetler sağlayabileceğiz.” dedi.

Fransa’da ikinci el araç pazarının, yılda yaklaşık dört milyon seviyesinde olduğu ve toplam ikinci el pazarının üçte ikisini oluşturduğu tahmin ediliyor.

CARIZY kimdir?

2015 yılında kurulan CARIZY günümüzde 30 çalışana sahip ve 300 araç eksperiyle çalışan Fransa çapında hizmet veren bir şirket. Sağladığı dijital platform ve yenilikçi hizmetlerle CARIZY.com, alıcı ve satıcı için en uygun fiyatları sağlayarak taraflar arası ikinci el araç satışını mümkün olduğunca kolaylaştırmayı hedefliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.