Renault Symbol ekonomi testini gerçekleştiren Ethem Genim cevapladı…

 

 

Renault Symbol, 100 kmn'de hangi koşullarda 2.9 litre yakıt tüketebildi. Tüketim rakamını nhoter onayıyla yakalayan ekibin deneyimli ismi Ethem Genim yanıtladı:

 

"Renault Symbol 100 km'de 2.9 litre yakıt tüketti" haberimiz üzerine okurlarımızdan İsmail Ayaz'ın sorduğu, "Biraz daha ayrıntı lütfen, diğer pilotlar aynı arabada mı yolculuk etti? Bagajda yük var mıydı? Araba gerçek ağırlığında mı? Mesela koltuklar sökülmüş müydü?" sorusunu, testi gerçekleştiren ekibin kalbi otomotivde güvenlik denince ilk akla gelen isimlerden Ethem Genim yanıtladı.

Genim, cevabında şu görüşlere yer verdi:

"İsmail bey merhaba, 

Yakıt ekonomisi testinde kullanılan Symbollerden birinin pilotluğu yapan bir kişi olarak sorularınıza cevap vermek isterim. Bu tür testlerde araçlarda bir sürücü olur, aracın ağırlığı fabrika (tüm donanımları üzerinde ) çıkışındaki ağırlığıdır. Yedek lastik ve yardım ekipmanlarıda tam olmalıdır. Sorunuzdan anladığım, 100 Km ortalamasının 2.9 Lt olması dikkatinizi çekmiş. İsmail bey, 2 saatlik bir eğitimden sonra her kullanıcı Renault Symbol ile rekor denecek 2.9 Lt ile şehirlerarası seyahat yapabilir."

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz