Renault Trucks’dan yeni kamyon

2 milyar euroluk yatırımla tüm ürün gamını 2013 yılında tamamen yenileyen Volvo Group bünyesindeki Renault Trucks, İstanbul Yeşilköy CNR EXPO Fuar Merkezi’nde gerçekleştirdiği lansmanda yeni ürün gamı ile birlikte Euro 5 motor seçeneğini tanıttı.

Basın toplantısında Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, Volvo Group Trucks GEE’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Lazzoni, Renault Trucks Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk ve Volvo Group Trucks Türkiye Başkanı Mete Büyükakıncı sahneye çıktı.

 ‘Kamyon kâr merkezidir’ mottosundan yola çıkan Renault Trucks’ın yeni ürün gamındaki araçlar yüzde 5 civarında sağladıkları yakıt tasarrufuyla dikkat çekiyor. Lansman sırasında özellikle araçların bu durumuna dikkat çeken Renault Trucks Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk, “12 derecelik ön cam açısı ve arkaya doğru genişleyen kabin bizim sihirli formülümüz. Böylelikle beklenen yakıt tüketimine ulaşıyoruz.” dedi.

Renault Trucks’ın 100 ülkede 14 bin çalışanıyla büyük bir aile olduğunu belirten Blin, “Geçtiğimiz yıl Renault Trucks olarak 43 bin adetlik satışa imza attık.” dedi ve yeni gamın düşük yakıt tüketimin yanı sıra dayanıklılık, kullanım kolaylığı, konfor ve güvenlik alanlarında da iddialı olduğunu belirtti.

Müşterilerin kârlılığını arttırmak için çaba sarfettiklerine değinen Volvo Group Trucks Türkiye Başkanı Mete Büyükakıncı ise “Avrupa’da ne sunuluyorsa aynı anda Türkiye’ye geliyor. Yalnızca kâr amaçlı düşünüp eski modelleri müşterilerimize satmıyoruz.” demesinin ardından sözü alan Volvo Group Trucks GEE’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Lazzoni, Türkiye’nin Volvo Group için önemine değindikten sonra yeni ürün gamına olan güvenini ortaya koyarak yaptığı konuşmasının ardından, Mercedes ve MAN gibi rakipleri ima edilerek sorulan bir soruya; “Yeni ürün gamımızla birlikte diğer Alman üreticiye uykusuz geceler geçirteceğiz.” şeklinde yanıt verdi.

7 yıl boyunca 10 milyon kilometre kat edilerek gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 milyon saat süren Renault Trucks testlerinde, K Serisi’nin Balıkesir Bigadiç yollarında test edildiği vurgulandı. Modelleri tasarlarken müşterinin isteklerine yanıt verebilmek için 50 müşteri ile birlikte çalışan Renault Trucks’ın geçtiğimiz yıl Bursa’daki fabrikasını, ürün geliştirme adına büyük yatırımlar gerektiği ve yeni üretim fabrikasının maliyeti yüksek olacağı düşünülerek kapatıldığı öğrenildi.

İşte Renault Trucks’ın yeni ailesi;

Yeni Renault Trucks ürün gamı Euro 5 motorlarla da sipariş edilebiliyor.

 

Hazal Orta

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.