Renault yeni konsept otomobil modelinin yüzünü gösterdi

renault yeni hidrojenli konsept otomobil

2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir marka olmayı hedefleyen Renault, geleceğe yönelik önemli bir adım daha atıyor. Megane E-Tech ile sürdürülebilir kalkınma stratejisinin ilk adımlarını atan Renault markasının yeni hamlesi hidrojenli konsept otomobil oldu.

Megane E-Tech’den Austral’e kadar uzanan yeni tasarım dili, Fransız üreticinin konsept otomobilinde de kendine yer buluyor. Geri dönüştürülmüş ve dönüştürülebilir malzemelerle donatılan konsept otomobil; ailenin diğer üyeleriyle birlikte ince far grupları ve yeni nesil aydınlatma teknolojisini paylaşıyor. Keskin ve yüksek görünümlü tasarımı ise Renault’un SUV modasına bir süre daha ayak uyduracağı hakkında ipuçları veriyor.

Yayınlanan görsele baktığımızda Renault modellerindeki ışık imzasının değiştiği görülüyor. Artık siz ne derseniz deyin virgül, Z veya C şekli yok. Burada, bize eski Renault logosunu hatırlatan yatay çizgili bir elmas göze çarpıyor.

İlk bağımsız aracını çizen Renault Tasarım Direktörü Gilles Vidal başkanlığında tasarlanan bu konsept otomobil; şirketin yakın zamanda açıklanan 2030 yılına kadar yüzde 100 elektrikli ulaşım hedefinin bir parçası olarak Mayıs 2022’de tanıtılacak.

“Benzeri görülmemiş” yeni Renault konsept otomobil

Benzeri görülmemiş olarak nitelendirilen yeni araç hakkında açıklamada bulunan Renault CEO’su Luca de Meo; “Yakın zamanda konsept bir otomobil tanıtacağız. Güvenlik, kapsayıcılık ve çevrecilik olmak üzere üç prensibe dayalı vizyonumuzu tek bir araçta birleştirmek istedik. Bu konsept, gelecekteki gerçek bir aracın habercisi olacak. Renault’da konsept tasarladığımız zaman, onları gerçek birer arabaya dönüştürmek istiyoruz.” dedi.

Renault’nun yeni dönem elektrikli araç (EV) ailesine ilk olarak yeni Mégane E-Tech Electric crossover, 5 süpermini ve 4 kompakt crossover eklenecek. Bu modeller etap etap hazır hale gelecek ve önümüzdeki dönemde piyasaya sürülecek. 2025 yılına kadar iki yeni elektrikli araç daha bu listeye eklenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz