Renault, yeni yatırım için Curituba’yı seçti

 

Renault Başkanı Carlos Ghosn, bugün yeni yatırım planının önemli parçalarından birini açıkladı.

2014 – 2019 döneminde, 500 milyon Reallik bir yatırım (162 milyon Avro) Curitiba fabrikasında iki yeni modelin üretimine ayrılacak.

Carlos Ghosn: « Brezilya 2011’den bu yana Renault’nun Fransa’dan sonra en büyük ikinci pazarı ve uluslararası pazarlarda Grup stratejisi açısından  önceliğe sahip» şeklinde açıklamada bulundu.

 

Renault, Brezilya’da 15 yıldır araç üretimi yapıyor. Mart sonunda yüzde 6,7’lik pazar payı ile Renault, Brezilya’da otomobil markaları arasında beşinciliğini korudu ve 2016’ya kadar yüzde 8’lik bir pazar payı hedefliyor.

 

Fransa'yı bile besleyecek lojistik merkez yapacak

Renault, bugün aynı zamanda, Quatro Barras’da – Paraná eyaleti – 2015’in ikinci yarısında açılışı yapılacak olan yeni bir lojistik merkezinin kurulacağını duyurdu. Merkez için 10 yıla yayılan 240 milyon Reallik (78 milyon Avro) bir yatırım yapılacak. Yatırım, 250 kişilik istihdam ve günde 120 kamyonluk trafiğe karşılık gelen bir faaliyet hacmi sağlayacak.

 

Brezilya’daki Renault yetkili satıcı şebekesinin yedek parça ve bileşenleriyle ilgili lojistik ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, bu merkez aynı zamanda Arjantin, Şili, Kolombiya, Meksika, Paraguay, Peru, Uruguay, Venezüella, Orta Amerika, Güney Afrika ve Fransa’yı da besleyecek.

 

Önceki İçerikAnadolu Isuzu: Traktör üretmeyeceğiz
Sonraki İçerikHonda HR-V geri dönüyor
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz