Renault yönetiminde atamalar

Renault, üst yönetiminde önemli değişikliklere gitti.

Şirketten yapılan açıklamada İcra Kuruluna girien yeni isimler belli olurken, Türkiye ve Romanya gibi iki önemli üretim üssünün bağlılıkları da değişti.

Şirketin son değişikilkleri şöyle; 

 

Bruno Ancelin, 1 Ekim 2014’ten itibaren Philippe Klein’in yerine Renault grubunun Ürün ve Programlar Direktörü olarak atandı.

Rekabetten sorumlu Başkan Yardımcısı Thierry Bolloré’ye bağlı olarak görev yapacak olan Bruno Ancelin bu atama sonrasında Renault İcra Komitesi'ne de girdi.

 

Jean-Christophe Kugler aynı tarihten itibaren Bruno Ancelin’in yerine Avrasya bölgesinin Operasyonlar Direktörü oldu. Avrasya Bölgesi, Türkiye, Romanya, Moldova ve Bulgaristan’ı içerecek şekilde genişletildi.

Jean-Christophe Kugler, Grubun Ticari Direktörü ve Performanstan sorumlu Başkan Yardımcısı Jérôme Stoll’a bağlı kalacak.

 

Bernard Cambier, Afrika-Orta Doğu-Hindistan bölgesinin Operasyonlar Direktörü oldu. Bu yeni bölge Orta Doğu ülkelerini, Hindistan ve Afrika ülkelerini içeriyor 

 

Philippe Klein ise 15 Eylül 2014’ten itibaren şirketten ayrılan Andy Palmer’in yerine Nissan Chief Planning Officer (CPLO – Planlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı) olarak atandı. Nissan CEO’su Carlos Ghosn’a bağlandı ve Nissan İcra Komitesine girdi.

Önceki İçerikUçan arabanın yaratıcısı geliyor
Sonraki İçerikÇin malı Volvo’lar geliyor
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz