Renault’da yeni başkan 1 Temmuzda değişecek

Beklenen oldu. Geçtiğimiz günlerde VW Grubu çatısı altındaki SEAT başkanlığından ayrılan Türkiye’nin de yakından tanıdığı isim yeni Renault İcra Kurulu Başkanı oldu. İcra Kurulu Yardımcılığına ise Clotilde Delbos getirildi. YEni görevler 1 Temmuz tarihinde başlayacak.

Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard başkanlığında toplanan Renault Grubu Yönetim Kurulu; 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Luca de Meo’yu Renault S.A.’nın İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Renault s.a.s’ın Başkanı olarak atama kararı aldığını açıkladı.

Renault S.A.’nın Geçici İcra Kurulu Başkanı Clotilde Delbos, Luca de Meo göreve gelene dek İcra Kurulu Başkanı olarak yerinde kalacak. Yönetim Kurulu ayrıca, 1 Temmuz 2020’den itibaren geçerli olacak şekilde Clotilde Delbos’un İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanması için de olumlu görüş bildirdi.

Luca de Meo kimdir:

1967 İtalya Milano doğumlu Luca de Meo, Milano Luigi Bocconi Ticaret Üniversitesi’nde İşletme okudu.

İlk olarak Toyota Avrupa’da, ardından da Lancia, Fiat ve Alfa Romeo markalarını yönettiği Fiat Grup’ta çalıştı. BU dönemde TOFAŞ sorumluluğu nedeniyle Türkiye’yi de yakından tanıdı. Otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip.

2009(da hem Volkswagen binek otomobillerinin ve Volkswagen Grubu’nun Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2012’de AUDI AG’nin Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi.

1 Kasım 2015’ten Ocak 2020’ye kadar SEAT’in Yürütme Kurulu Başkanlığı’nın yanısıra, Ducati ve Lamborghini’nin Denetleme Kurulu Üyeliğini ve İtalya Volkswagen Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz